Dziś jest
PL EN DE UK LT

I Piknik Militarny Orzysz-Szlakiem Tygrysa - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Sport » MOSiR Orzysz

I Piknik Militarny Orzysz-Szlakiem Tygrysa

Jeśli jesteś naprawdę twardy. Jeśli survival i prawdziwe wyzwania są Twoim żywiołem. Jeśli chcesz się sprawdzić w autentycznej, bo absolutnie wiernie zrekonstruowanej poligonowej akcji, to zapraszamy na naszą imprezę, do Orzysza!

Mazury. Orzysz. Lato. Typowo mazurskie, upalne. Słońce skwarzy niemiłosiernie. Idziemy w pełnym rynsztunku. Plecak jest coraz cięższy. AK47 wżyna się parcianym paskiem w ramię. Ma rozwierconą komorę. Bezużyteczny. Nie strzela. A szkoda.

Pot zalewa oczy i zmywa kurz z twarzy. A może to łzy bezsilności? Nie, „Tygrys” jest twardy. Najtwardszy. „Tygrysa” piekło poligonu nie złamie! „Tygrys” wytatuowany na ramieniu zobowiązuje! Wytrzymam!

Moro jest mokre od potu. Jest jak skóra. Dokładnie przylega do ciała raniąc je z każdym krokiem. Ten ból jest jak narkotyk. Nie dać się złamać. To najważniejsze! Jeszcze tylko 16 kilometrów.

Droga wije się piaszczystą łachą. Żadnego cienia. Gorąco. Buty grzęzną w piachu po wielekroć przemieszanym czołgowymi gąsienicami. Za chwile padnę. Nie, nie mogę. Nie mogę tego zrobić kolegom z plutonu. Dam radę!

W oddali, w rozedrganym skwarem powietrzu, majaczy las. A może go tam nie ma? Zmęczenie podrzuca kolejne obrazy – nie myśleć. Iść i przetrwać...!


Czy tak wyglądał jeden z wielu dni żołnierzy 7 Oddziału Dyscyplinarnego w Orzyszu ukrytego pod numerem JW 1370? Czy osławiona i budząca respekt „Jednostka Karna” tak właśnie działała? Przyjedź i przekonaj się sam. Zostań „Tygrysem”!

Wśród głównych atrakcji imprezy znajdą Państwo między innymi zmagania survivalowe na trasie tzw. „małej beczki”, pokazy sprzętu wojskowego i sztuk walki, a także wojskowe miasteczko, w którym każdy chętny będzie mógł z bliska poznać historię jednostki i wziąć udział w konkurencjach o charakterze militarnym.

Więcej szczegółowych informacji w zakładce Orzysz-Szlakiem Tygrysa. Obok prezentujemy loga partnerów, którzy wyrazili chęć objęcia imprezy patronatem medialnym.

 

Załączniki

  1. Regulamin
Drukuj | Wyślij znajomym | 2012-05-11 12:09 | Łukasz Nikołajuk
Pokrewne (tag): sport

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too