Dziś jest
PL EN DE UK LT

Świadkowie Jehowy - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Historia » Kościoły

Świadkowie Jehowy

  • Sala Królestwa w Orzyszu
  • Sala wykładowa
  • Sala wykładowa
  • Sala wykładowa

SALA KRÓLESTWA, ul. Polna 8a, 12-250 Orzysz
tel. (794) 07-66-80 (czynny podczas zebrań)
tel. (503) 11-22-33 (czynny w pozostałych dniach i godzinach)
Zebrania:
czwartek - godz. 19.00
niedziela - godz. 10.30

Historia Świadków Jehowy w Polsce sięga początków XX wieku Dzisiaj są trzecim co do wielkości wyznaniem w Polsce. W okolicach Orzysza działają od kilkudziesięciu lat. Są powszechnie znani ze swej publicznej służby ewangelizacyjnej, którą wzorem Jezusa, założyciela chrystianizmu pełnią niemal we wszystkich zakątkach ziemi. Dokładają wszelkich starań, aby dotrzeć do każdej osoby, która jest zainteresowana biblijnym orędziem o wybawieniu.
W Orzyszu funkcjonuje jeden zbór Świadków Jehowy składający się z około 50 osób. Jest też spore grono sympatyków. Np. w roku 2003 na uroczystość Pamiątki Śmierci Jezusa Chrystusa – jedyne święto, jakie obchodzą Świadkowie Jehowy przybyło 86 osób.
Głównym zadaniem Świadków Jehowy jest głoszenie o dobrodziejstwach rządu Bożego. W tym celu udostępniają ludziom Słowo Boże oraz publikacje wyjaśniające jego treść, a jeśli tylko ktoś życzy sobie lepiej poznać własną Biblię, chętnie prowadzą z nim domowe bezpłatne studia. W swojej prospołecznej działalności starają się pomagać rodzinom i młodzieży w trzymaniu się mądrych rad biblijnych, a także pomagają zwalczać patologie społeczne takie jak alkoholizm, narkomanię, znęcanie się nad członkami rodziny itp.
Od roku 1997 miejscowi Świadkowie Jehowy spotykają się we własnej Sali Królestwa przy ul. Polnej 8. Jest ona miejscem czterech cotygodniowych spotkań, na których studiują Słowo Boże, uczą się trzymać w życiu podanych w nim rad oraz szkolą się do skutecznego głoszenia orędzia biblijnego. Wszystkie zebrania mają charakter otwarty i są ogólnie dostępne dla mieszkańców Orzysza. Na żadnym z nich nie przeprowadza się zbiórek pieniężnych, a wstęp jest bezpłatny. Cała działalność oświatowo – wychowawcza jest prowadzona wyłącznie z dobrowolnych datków a Świadkowie Jehowy prowadzą ją bezinteresownie.
Pory zebrań: niedziela – godz. 10.30 oraz czwartek godz. 19.00 .
Drukuj | Wyślij znajomym | 2004-05-08 07:42 |

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too