Dziś jest
PL EN DE UK LT

„Witaj Majowa Jutrzenko” - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Okartowie

„Witaj Majowa Jutrzenko”

„Witaj Majowa Jutrzenko" - słowa tej pieśni wyśpiewali uczniowie i nauczyciele na uroczystym apelu podsumowującym działania upamiętniające 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

            W mijających tygodniach podjęto szereg inicjatyw, które przybliżyły uczniom znaczenie tego dokumentu i świąt majowych. Działania te przypomniały, czym jest patriotyzm i w jaki sposób dziecko - uczeń staje się patriotą. Realizowaliśmy to poprzez: projektowanie znaczka pocztowego, wykonanie lapbooka o świętach majowych, przygotowaliśmy teatrzyk kukiełkowy, udzielaliśmy wywiadów, śpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu, robiliśmy quizy o Polsce i inne. Dzieci również miesiąc maj łączą ze śpiewaniem Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach przydrożnych. Te wszystkie działania podjęte wspólnie z rodzicami i dziadkami sprawiają, że nasze dziedzictwo kulturowe ma się wspaniale.

 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2021-05-11 11:10 | Hubert Makowski

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too