Dziś jest
PL EN DE UK LT

Nowości książkowe w Bibliotece Polany Kultury. - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Biblioteka Miejska

Nowości książkowe w Bibliotece Polany Kultury.

Drodzy Czytelnicy,
mamy dla Was świeżutkie, pachnące farbą drukarską nowości książkowe, zarówno z literatury pięknej, jak i ciekawostki popularno – naukowe.

Najpierw coś lżejszego. Spektakularna powieść mistrzyni pióra Kristin Hannah, autorki bestsellerów „Słowik” oraz „Zimowy ogród”. Niespokojne lato 1974… Kate Mularkey pogodziła się ze swoim miejscem w szkolnej społeczności. Nagle, ku jej zdumieniu, najfajniejsza dziewczyna w świecie zamieszkuje w sąsiedztwie i chce się z nią zaprzyjaźnić. Tully Hart ma wszystko – piękno, inteligencję, ambicje. Z pozoru różnią się tak bardzo, jak tylko dwie osoby mogą się różnić. Kate, niewyróżniająca się niczym szara myszka, jest skazana na wieczne pozostawanie w cieniu, ale ma kochającą rodzinę. Tully, otoczona chwałą i nimbem tajemnicy, kryje sekret, który ją niszczy. Zawierają pakt i zostają najlepszymi przyjaciółkami na zawsze, a wkrótce stają się jednym, nierozłącznym bytem.

Teraz odrobina astronomii. „Wyjątkowa planeta. Dlaczego nasze położenie w kosmosie umożliwia odkrycia naukowe”. „W książce napisanej z ogromnym rozmachem i śmiałością Guillermo Gonzales i Jay W. Richards w klarowny sposób przedstawiają argumenty za tym, że stary frazes, zgodnie z którym wszędzie jest dobrze, ale w domu najlepiej, jest najodpowiedniejszym miejscem do powstania metody naukowej. Gonzales i Richards rzucili rękawicę. Niech rozpocznie się debata. Ta sprawa dotyczy nas wszystkich.” Simon Conway.

„Reset. Świat na nowo” to książka, w której Karolina Korwin – Piotrowska zaprosiła do rozmowy dziennikarzy i artystów, znawców kultury i ludzkiej duszy, analityków i inżynierów przyszłości, a także tych, którzy na co dzień ratują nasze życie. Pandemia, lęk, bankructwo, cisza, paraliż, fake news, bunt. Tak większość z nas zapamięta 2020 rok. Świat wstrzymał oddech i zastygł w niepewności. A koronawirus, który był sprawcą tego zatrzymania, zmusił nas do zastanowienia się nad życiem. Czy świata w nim nie było za dużo, odwołując się do Olgi Tokarczuk? Być może zbytnio namnożyliśmy go w pogoni za pieniędzmi i wrażeniami. Co jest dla nas tak naprawdę ważne? Na czym się skupiamy? Kogo słuchamy? Po prostu: dokąd zmierzamy? Wszyscy zadajemy sobie te pytania…

Tomasz Mitra to ratownik medyczny z dziesięcioletnim stażem pracy w zespołach wyjazdowych. Instruktor zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych i postępowania w urazach u dzieci i dorosłych. Kilka lat temu całkowicie zakończył karierę związaną z medycyną. Po lekturze książki „Ratownik” chyba nikt nie będzie miał wątpliwości, dlaczego. Wypadek, próba samobójcza, udar, zawał, poparzenie, pobicie. Dyżur za dyżurem, wyjazd za wyjazdem, interwencja za interwencją. Nieszczęście często wymieszane z głupotą, tragedia czasem granicząca z groteską, cierpienie, rozpacz, ból. Śmierć – zawsze blisko, zawsze na wyciągnięcie ręki, zawsze gotowa, żeby wyjść z cienia i odegrać główną rolę. Antidotum? Alkohol, narkotyki, seks. W dowolnej kolejności, a najlepiej równocześnie. Żeby nie oszaleć, żeby wytrzymać, żeby nie pęknąć. Żeby z tego, który niesie pomoc, nie stać się tym, który pomocy potrzebuje. Bo chociaż chwilami jesteś Bogiem, od którego zależy ludzkie życie, to na przekór wszystkiemu musisz robić wszystko, żeby pozostać człowiekiem. A to bywa niewyobrażalnie trudne.

Zapraszamy do Biblioteki po fascynujące lektury!!!

 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2021-02-02 14:45 | Maja Rostkowska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too