Dziś jest
PL EN DE UK LT

Nowy murek w Ogródku Jordanowskim - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Informator » Informacje i wydarzenia

Nowy murek w Ogródku Jordanowskim

26 stycznia br. ruszyły w Ogródku Jordanowskim prace związane z rozbiórką istniejącego tam murku, co spotkało się z wieloma komentarzami internautów. Postanowiliśmy się więc odnieść się do sytuacji i uspakajamy - murek w tym miejscu nadal będzie - nowy i bardziej funkcjonalny.

Nie pozostawia wątpliwości, że murek w Ogródku Jordanowskim to zarówno kawał historii Orzysza jak i wielu wspomnień mieszkańców. Został jednak nadszarpnięty zębem czasu. W związku z rewitalizacją parku postanowiliśmy dokonać jego rozbiórki. Nie oznacza to jednak, że zniknie on z krajobrazu tego miejsca. W miejscu obecnego murku powstanie nowy – bardziej funkcjonalny, z dwoma bezpiecznymi zejściami do wody, z pomostem dostosowanym do karmienia kaczek czy wędkowania.
To nie jedyne zmiany jakie w najbliższej przyszłości czekają naszą przestrzeń publiczną. Zgodnie z przygotowywanym programem Orzysz – Miasto Zielonych Projektów, planujemy szereg działań poprawiających estetykę oraz rozwój działań proekologicznych. W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie z przedstawicielami mieszkańców, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie do włączenia się w prace zespołu konsultacyjnego. Przedstawimy na nim między innymi koncepcję zagospodarowania Ogródka Jordanowskiego oraz terenów zielonych w naszym mieście.
Przebudowa Ogródka Jordanowskiego to działania zaplanowane na kilka najbliższych miesięcy. Jego finalny kształt ujrzą Państwo w okolicach czerwca.

fot. Kamil Kierzkowski - Gazeta Piska

Drukuj | Wyślij znajomym | 2021-01-26 15:10 | Agata Borchet

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too