Dziś jest
PL EN DE UK LT

Mikołajkowo - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu » Szkoła Podstawowa w Orzyszu » Kształcenie na odległość [SP] » Logopeda

Mikołajkowo

Niedawno były mikołajki, więc w tym tygodniu proponuję ćwiczenia z Mikołajem.

1. Ćwiczenia artykulacyjne z Mikołajem. Przecinamy kartę na pół, prawą stronę wklejamy do zeszytu, z lewej strony wycinamy obrazki, lekko zginamy w miejscu przerywanych linii i naklejamy tylko tym górnym paseczkiem na okienka z instrukcją ćwiczeń, tak aby można było odchylać obrazki. Ilustracje dziecko ładnie koloruje, a ćwiczenia starannie i często wykonuje. - załącznik nr 1 Mikołaj-ćwiczenia artykulacyjne
2. Gra „Bystre oczko z „SZ” - należy wyciąć kwadraciki z obrazkami i rozłożyć duże plansze. Gra polega na jak najszybszym odnalezieniu małych obrazków na dużej planszy i prawidłowym wymawianiu nazw ilustracji. Kto pierwszy odnajdzie obrazek, ten zdobywa punkt. Zwycięzcą jest ten, kto zdobędzie najwięcej punktów.  

3. „Prezenty od św. Mikołaja”. Materiał zawiera 9 kart. Pierwszą kartę drukujemy jednostronnie i przecinamy na pół. Kolejne karty drukujemy dwustronnie, tak by na awersie znalazły się ilustracje, a na rewersie kokardki. Karty wycinamy wzdłuż szarych linii. Dziecko ma za zadanie ułożyć karty z prezentami/obrazkami, na odpowiedniej karcie z Mikołajem, uwzględniając występowanie głoski w nazwie obrazka.  

4. „Zakodowany pomocnik Mikołaja” -  Materiał zawiera 2 karty. Na pierwszej znajduje się wersja zakodowanej drogi, kolejna plansza jest do dowolnego uzupełnienia.  

Pozdrawiam mikołajkowo:) Bożena Stankiewicz

Załączniki

  1. Bystre oczko
  2. Mikołaj ćwiczenia artykulacyjne
  3. Prezenty od świętego Mikołaja SZ
  4. Zakodowany pomocnik Mikołaja
Drukuj | Wyślij znajomym | 2020-12-07 08:08 | Agnieszka Chaberska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too