Dziś jest
PL EN DE UK LT

ROK SZKOLNY 2013/2014 - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu » Gimnazjum w Orzyszu » Osiągnięcia sportowe

ROK SZKOLNY 2013/2014

Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Orzyszu w Programie „ W F z klasą”.

Miło nam poinformować, że nasze Gimnazjum zostało oficjalnie zakwalifikowane 
w obecnym roku szkolnym do nowego programu „WF z klasą” realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z „Gazetą Wyborczą” i portalem Sport.pl. Patronatem programu jest Minister Edukacji Narodowej.Znaleźliśmy się 
w gronie 932 szkół, które będą próbowały zmienić myślenie o lekcjach w-fu. Działania w ramach programy, w którym uczestniczymy po raz pierwszy będziemy opisywać na blogu -
 http://blogiceo.nq.pl/orzyscygimnazjalisci/ . Pierwszym naszym zadaniem było właśnie założenie bloga na platformie CEO, na którym na bieżąco są opisywane wszystkie nasze działania związane z programem „WF z klasą”. Dodam, że Szkolnym Koordynatorem Zespołu WF w naszej szkole jest pani Anna Podkulińska, 
a nauczycielem wspierającym jest pani Jolanta Kuliś.

Główne cele programu:

·         zwiększenie aktywności uczniów i uczennic na lekcjach WF-u i na innych zajęciach sportowych organizowanych w szkole i w gminie

·         uświadomienie Polakom, jak poważne są zagrożenia związane ze spadkiem sprawności fizycznej dzieci

·         wzmocnienie funkcji wychowawczych aktywności sportowej                              i rekreacyjnej, z naciskiem na samodoskonalenie, współdziałanie i zasady fair play, a także równe traktowanie osób mniej uzdolnionych sportowo.

Udział naszej szkoły w tym programie ma spowodować, by każdy uczeń miał przyjemność z uczestnictwa w lekcjach WF-u. By każdy, nawet mniej sprawny chciał aktywnie w nich uczestniczyć choć wydaje nam się, że my, „wuefiści” od dawna się o to staramy. Uczestnictwo w tym programie da nam jeszcze większą motywację, a zorganizowanie SZKOLNEJ DEBATY pozwoli nam w pełni poznać wasze oczekiwania wobec nas i zajęć przez nas prowadzonych.

10.10.2013r. odbyła się debata – SOS. Przedmiotem debaty było:

·         Co konkretnie chcemy poprawić?

·         Co możemy zrobić, aby było lepiej?

·         Jakiego wsparcia potrzebujemy?

·         Co można zrobić własnymi siłami?

·          Co potrzebne jest z zewnątrz?

WNIOSKI Z DEBATY SOS

1.Przyłaczenie klas pierwszych do turnieju piłki siatkowej.

2.Utworzenie mniejszych grup na lekcji wychowania fizycznego, mniej grup na jednej godzinie lekcyjnej.

3.Każda z grup indywidualnie wypracowuje sposób prowadzenia zajęć z nauczycielem na lekcjach wychowania fizycznego nie pomijając podstawy programowej.

4.Nauczyciele powinni zwrócić szczególną uwagę na uczniów mniej sprawnych fizycznie, uczniowie sprawniejsi uczcie swoim przykładem.

5.Ustalnie dyżurów nauczycieli wychowania fizycznego na obiekcie sportowym.

6.Przedyskutować z nauczycielami wychowania fizycznego zorganizowanie dodatkowej godziny piłki nożnej na zajęciach rekreacyjnych.

7.Opóźnić odjazdy, by uczniowie mogli uczestniczyć w dodatkowych zajęciach sportowych.

8.Dyscypliny sportu, które uprawiamy np. jednego dnia w tygodniu będą ustalone wspólnie z klasami.

9. Gra w ping-ponga na przerwach.

 

122.          „BIEG TO ZDROWIE, KAŻDY GIMNAZJALISTA CI TO POWIE”

Dnia 26 września 2013r. nasze Gimnazjum uczestniczyło w Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego. W tym roku w biegu brało udział 39 osób, chłopców i dziewcząt kl. I-III. Biegi przełajowe są domeną naszej szkoły, zajmujemy wiele znaczących miejsc.

W klasyfikacji klas pierwszych:

-dziewcząt:

III miejsce- Lelis Natalia kl. Id

-chłopców:

I miejsce- Drabent Wojciech kl. Ib

II miejsce- Modzelewski Wojciech kl. Ib

III miejsce Sadura Patryk kl. Id

IV miejsce- Miązek Adrian kl. Ib

W klasyfikacji klas drugich:

-dziewcząt:

I miejsce- Ośka Klaudia kl. IIa

II miejsce- Gajewska Agnieszka kl. IIb

IV miejsce- Patyniuk Aleksandra kl. Id

V miejsce- Nosek Karolina kl. IIc

-chłopców:

I miejsce- Koszewski Dominik kl. Ic

II miejsce-

III miejsce-

IV miejsce-

W klasyfikacji klas trzecich:

-dziewcząt:

I miejsce- Kowalczuk Magda kl. IIIb

II miejsce- Zajkowska Natalia kl. IIIb

IV miejsce- Jakubczyk Iza kl. IIIb

-chłopców:

I miejsce- Kossakowski Patryk kl. IIIb

II miejsce- Olszewski Michał kl. IIIb

III miejsce- Kossakowski Michał kl. IIIb

IV miejsce- Oleksiński Kamil kl. Id

05.10.2013r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Ruciane Nida. Zespoły dziewcząt i chłopców rywalizowały z drużynami z Rucianego Nidy oraz dwóch gimnazjów z Pisza.

Jak co roku, reprezentacja chłopców jak i dziewcząt walczyła o czołowe miejsca w biegach sztafetowych. Tym razem nie udało się sięgnąć po puchar. Oto składy drużyny dziewczęta :  Zajkowska Natalia kl. III b, Kowalczuk Magda kl. III b, Nosek Karolina kl. II , Ośka Klaudia kl II , Gajewska Agnieszkakl. II b, Koszewska Natalia kl II , Oleksińska Sandra kl. I a, Bałdyga Wioletta, Kapelańska Ola kl I a, Ampulska Marta kl. I b. chłopcy:  Olszewski Michał  kl. III b, Krasiński Konrad kl. III d, Arciszewski Rafał kl. II a, Serowik Krystian kl. II b, Podeszwik Kamil kl. II c, Drabent Wojtek kl. I b, Sadura Patryk kl. I d, Zach Damian kl. I b, Szyłak Mateuszkl. I b, Sparzak Adrian kl. I d .

 Michał Olszewski zdobył wicemistrzostwo powiatu piskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

12.10.2013r. -  Mistrzostwa Powiatu Piskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych 
w Piszu.

Dziewczęta zajęły miejsca od IV. do X. :

IV miejsce Klaudia Ośka kl. II

V miejsce Magda Kowalczuk kl. III b

VIII miejsce Natalia Zajkowska kl. III b

IX miejsce Agnieszka Gajewska kl. II

X miejsce Weronika Nitkiewicz kl. III d

  IV miejsce Mistrzostwach Powiatu Piskiego w Piłce Nożnej Chłopców -  17.10.2013r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II Białej Piskiej.

Nasze gimnazjum reprezentowali: Bartek Arnista, Adrian Sawicz, Wojtek Modzelewski, Krzysiek Niksa, Mateusz Jasinski, Michał Oleksinski, Bartek Domusiewicz, Konrad, Oleksinski Michał, Kossakowski, Patryk Kossakowski, Przemek Zach.

 21.10.2013r. Już po raz jedenasty w naszym Gimnazjum rozgrywamy Międzyklasowy Turniej Dziewcząt i Chłopców Klas I – III o Przechodni Puchar Dyrektora Gimnazjum. Zgodnie ze zgłoszonym przez uczniów klas pierwszych wnioskiem na debacie do rozgrywek w tym roku włączą się pierwszoklasiści.

 02.12.2013r. Przystąpiliśmy do realizacji kolejnych wniosków, które uczniowie wypracowali na Debacie.

Ustalenie dyżurów nauczycieli wychowania fizycznego na obiekcie sportowym.

Gra w ping-ponga na przerwach.

 18.02.2014r. W ramach współpracy ze szkołami rozegraliśmy towarzyski turniej w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców oraz piłkę nożną chłopców. Dla gimnazjalistów był to dobry trening ze starszymi kolegami i koleżankami. Do sportowej rywalizacji zawodników dopingowali kibice z Gimnazjum jak i z Liceum. Nie ważne były wyniki lecz dobra sportowa zabawa.

Nasi gimnazjaliści bardzo lubią grać w piłkę nożną. Trenują nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego ale również i zajęciach pozalekcyjnych. Dlatego garną się do gry i chcą brać udział w każdych zawodach.
A rozegrali dotychczas Międzyklasowy Turniej w piłkę nożną o przechodni Puchar Dyrektora. Czekamy na rozegranie Turnieju Coca-Cola Cup 2014.
13.03.2014r. na Hali MOSiR w Orzyszu odbył się  Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej LZS, którego organizatorem był pan Krzysztof Sochaczewski – trener MKS Orzysz. Drużynę reprezentowali uczniowie Gimnazjum, którzy należą również do MKS Orzysz : Arnista Bartek kl.II b, Pieloch Paweł kl. II b, Łatacz Patryk kl. II b, Wójcik Michał kl. II b, Bogdański Piotr kl. III d, Golonka Patryk kl. II d, Rozwadowski Patryk kl. II d, Zach Przemysław kl. II d, Kleczkowski Dawid kl. II c, Miłek Mateusz kl. II a, Szczygielski Damian kl. II a, Sawicz Adrian kl. III a, Domusiewicz Bartek kl. III b, Kossakowski Patryk kl. III b, Kossakowski Michał kl. III b, Sparzak Adrian kl. I d, Gawecki Patryk kl. I d, Grunawld Przemek kl. I d.

 21.03.2014 roku na hali MOSiR drużyny z naszego Gimnazjum – piłki siatkowej dziewcząt i chłopców oraz piłki nożnej chłopców spotkały się w Towarzyskim Turnieju z zaprzyjaźnionymi drużynami LO Orzysz oraz Gimnazjum w Dąbrówce. To spotkanie dla naszych drużyn okazało się wielkim, oczekiwanym od dawna sukcesem. Gimnazjaliści wiele uczą się od starszych doświadczeniem w grze koleżanek i kolegów.  Dziękujemy reprezentacji LO Orzysz i Gimnazjum w Dąbrówce za miłe sportowe spotkanie.

27 marca 2014 roku w Zespole Szkół w Dąbrówce odbędzie się VIII Memoriał w Tenisie Stołowym celem uczczenia pamięci nauczyciela wychowania fizycznego i promotora tenisa stołowego Zbigniewa Piątka. Pasjonaci tenisa stołowego będą mogli zaprezentować swoje umiejętności. Naszą szkołę reprezentować będą: Małgorzata Podsiad kl. II d, Natalia Zajkowska kl. III b, Patryk Kossakowski kl. III b, Paweł Zieliński kl. III b.

 

           

Drukuj | Wyślij znajomym | 2015-02-11 20:04 | Ewelinie Jędrych

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too