Dziś jest
PL EN DE UK LT

ROK SZKOLNY 2011/2012 - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu » Gimnazjum w Orzyszu » Osiągnięcia sportowe

ROK SZKOLNY 2011/2012

W roku szkolnym 2011/2012 - 10.11.2011r. Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Orzyszu przystąpiło do Programu Społecznego „Szkoła bez przemocy” pod patronatem Prezydenta RP.  W województwie warmińsko - mazurskim do programu zgłosiło się 146 szkół, a powiecie piskim 12 - my jesteśmy jedną z nich. Po zakończonych działaniach nasza szkoła otrzymała tytuł SZKOŁY BEZ PRZEMOCDY.

 We wrześniu 2011 roku rozpoczęła się już VI edycja Programu „Szkoła bez przemocy”, którego koordynatorem była Anna Podkulińska. Głównym celem Programu jest zwiększenie poziomu świadomości problemu, jakim jest przemoc szkolna oraz dostarczenie szkołom systemowych narzędzi umożliwiających jej skuteczne zapobieganie. Ideą przewodnią VI edycji Programu jest Kibicowanie Fair Play    w związku z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej w Polsce. Program chce pokazać, że na polskich stadionach można kibicować bezpiecznie, a przemoc i agresję można zmniejszyć podobnie jak w szkołach. W ramach przystąpienia do VI edycji Programu Organizatorzy przygotowali szereg działań, które kolejno są realizowane w naszej szkole. W ramach udziału w Programie zrealizowaliśmy: 

1.Grudzień 2011r. Konkurs na koszulkę - Kibica fair play - był to otwarty konkurs dla uczniów na najlepszy projekt koszulki promującej ideę przewodnią VI edycji - Kibicuję Fair Play. Projekty wykonało 19 grup uczniów. Zostały one przedstawione przez kibiców -€“ uczniów naszej szkoły podczas Międzyklasowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt klas II i III, którzy dopingowali i zagrzewali do zdrowej rywalizacji drużyny. Najładniejsze dwa projekty koszulek wykonane przez uczniów gimnazjum pod kierunkiem  p. Jolanty Żuber zostały zgłoszone do konkursu.

2. W dniach 05-09 grudnia w ramach realizowanego  projektu obchodzony był w naszej szkole tydzień wolontariatu. W związku z tym, że wolontariusz najlepiej sprawdza się w działaniu, zorganizowano akcję "I ty możesz zostać Świętym Mikołajem", której celem była zbiórka słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Giżycku.

O tym, że bezinteresowna pomoc, wrażliwość społeczna, dostrzeganie problemów innych ludzi wokół siebie są cechami jak najbardziej pożądanymi należy cały czas przypominać młodym gimnazjalistom. Wolontariuszki ze Szkolnego Koła - Caritas przez dwa tygodnie odbierały słodkości od tych uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkoły, którzy wspierali akcję. Ten słodki upominek został 10 grudnia zawieziony do Giżycka, gdzie może choć trochę osłodził świąteczny czas tym dzieciom, które nie spędziły go we własnych domach.9 grudnia 2011r. nasi gimnazjaliści włączyli się w ogólnopolską akcję zbiórki żywności, organizowaną przez Caritas.

3.Nasze kolejne realizacje związane z przystąpieniem do Programu Społecznego - Szkoła bez przemocy to zgłoszenie trzech autorskich pomysłów programów grantowych na realizację działań zmniejszających poziom agresji i przemocy w szkole. Programy napisano w trzech  kategoriach. Pierwszy w kategorii Gra fair play i bezpieczne kibicowanie pod tytułem – „My fair play kibicujemy, czystą grę dopingujemy” -  napisany przez nauczycieli wychowania fizycznego: Annę Podkulińską, Teresę Bałdygę, Teresę Żebrowską i Michała Łucaś. Drugi w kategorii Kultura i sztuka pod tytułem – „Niezłe dzieło – rękodzieło” - napisany przez rodzicównaszych gimnazjalistów: p. Brygidę Smakosz i Katarzynę Sołowiej-Nowak. Trzeci w kategorii Tolerancja i integracja pod tytułem ,,Inni, ale tacy sami” - napisany przez uczniów: Magdę Urbańską i Joannę Foszczyńską pod kierunkiem nauczycieli: p. Jolanty Kuliś i Katarzyny Napierskiej. Z 600 nadesłanych do Organizatorów programów grantowych zostało wyłonionych 48 zwycięzców, wśród których znalazł się nasz program napisany przez Rodziców – „Niezłe dzieło – rękodzieło”. Realizacja zwycięskiego programu rozpoczęła się po 20.02.2012r. i trwała aż do 30.04.2012r. Rodzicom serdecznie gratulujemy.  Program grantowy napisany przez nauczycieli wychowania fizycznego – „My fair play kibicujemy, czystą grę dopingujemy” również został zrealizowany mimo tego, iż nie wygrał. Gra w piłkę siatkową cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży gimnazjalnej, a i kibicujących uczniów, dopingujących zdrową rywalizację dużych na trybunach hali MOSiR nie brakuje.

4. Styczeń – luty 2012r. W ramach VI edycji Programu nasza szkoła zgłosiła się również do konkursu na  „Hymn kibica”. Przedmiotem konkursu było opracowanie projektu „Hymn kibica”, który składał się z 3 lub 4 zwrotek po 4-6 wersów każda i refrenu. Tekst Hymnu musiał wpisywać się w hasło przewodnie VI edycji Programu „Kibicuję fair play”. Do konkursu został zgłoszony hymn napisany przez uczniów: Paulinę Maciejak, Annę Zyzik, Joannę Jabłońską, Aleksandrę Foszczyńską, Weronikę Jach, Aleksandrę Mausolf, Katarzynę Adamiec, Karolinę Chludzińską, Magdalenę Kosiorek, Szymona Żuber pod kierunkiem p. Jolanty Żuber. Tym razem się nie udało. Dziękujemy p. Jolancie Żuber oraz uczniom za zaangażowanie.           

Oto tekst hymnu:

I.                   Sport sposobem jest na życie-dobrze wiem,

Trudna droga do kariery wspinać się.

Gdy Otylia pływa w wodzie,

Tak piłkarzom w swym zawodzie,

Przestrzeganie reguł w modzie musi być.

Ref:

Gra Fair Play, Gra Fair Play, Gra Fair Play

Piłką rzuć i krzyknij z nami -€“ jest o key.

W lewo , w prawo, w górę, w dół,

Skacz i pływaj, biegaj, rzuć.

Bądź w porządku, nie oszukuj, bądź dziś fair!

II.                Ty i ja, ja i ty, ty i ja,

Każdy z nas szacunek dla lepszego ma.

To mój pomysł jest na życie,

więc się czuję wyśmienicie,

w mojej klasie, w mojej szkole -€“ zawsze fair.

Ref:

III.             Świat dokoła -€“ piękny jest -€“ dobrze wiesz,

Więc życzliwi wobec siebie bądźmy też.

W sporcie, w życiu, szkole, pracy.

Zawsze razem, zawsze tacy

Bliscy sobie w każdej chwili, w każdy dzień.

Ref:

5.Styczeń 2012r. Kolejnym konkursem, który zrealizowaliśmy to „Kodeks Fair Play”. Przedmiotem konkursu było stworzenie „Kodeksu Fair Play”, czyli 10 punktów, zbioru zasad dotyczących bezpiecznego zachowania na stadionie i kibicowania fair play. Wychowawcy wraz z uczniami przygotowali swoje zbiory zasad Kodeksu i przekazali je koordynatorowi Programu p.Annie Podkulińskiej. Zespół nauczycieli wychowania fizycznego: Anna Podkulińska, Teresa Bałdyga, Teresa Żebrowska i Michał Łucaś opracowali „Kodeks Fair Play”, który zgłosili do konkursu.

A oto nasz  „Kodeks Fair Play”:

1. Jestem fajnym ziomem,  mam piłeczkę, gram za domem, uczę grać Fair Play-to jest OK!

2. Każdy kibic jest OK, gdy kibicuje Fair Play, ma na twarzy uśmiech szczery i super maniery!

3. Na mecz przychodzimy i dobrze się bawimy, drużyny dopingujemy a przeciwnika nie negujemy!

4. Gdy przeciwnik wyjdzie w pole godnie przyjmij jego gole i niech każdy zapamięta-decyzja sędziego rzecz święta!

5. Gdy na trybuny wychodzimy, ignorujemy innych złe miny, w ręku transparent, na nim cool - wierszyk, kibicuj Fair a będziesz pierwszy!

6. W zdrowym ciele zdrowy duch a przeciwnik to nasz druh, by mecz przegrał bardzo chcemy, lecz Fair Play kibicujemy!

7. Nie krzycz złych słówek do przeciwnika, z tego najczęściej bójka wynika!

8. Gdy na trybunach jesteśmy, to szanujmy cudze mienie, bo to wszystkich jest pragnienie!

9. Wszyscy mamy równe prawa i bijemy zgodnie brawa-wtedy super jest zabawa!

10. Kibicować jest przyjemnie, gdy szanujemy się wzajemnie!

6.Dnia 01.06.2012 roku w Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Orzyszu uroczyście obchodziliśmy Dzień Fair Play połączony z Dniem Dziecka. Nauczyciele wychowania fizycznego Anna Podkulińska, Teresa Żebrowska, Teresa Bałdyga, Michał Łucaś przygotowali zajęcia sportowo - rekreacyjne dla uczniów. Trzy tygodnie wcześniej na apelu szkolnym każda klasa losowała państwo - uczestnika Euro 2012 aby do 01 czerwca wraz z wychowawcą przygotować: przebranie, transparent oraz zawołanie charakterystyczne dla drużyny danego kraju. Uczniowie każdej klasy zostali przydzieleni do poszczególnych konkurencji: 1) kalambury, 2) rysunek „Fair Play”, 3) bieg w workach, 4) przeciąganie liny, 5) rzut do celu woreczkiem, 6) rzut do tarczy strzałkami. Uroczystego otwarcia Dnia Dziecka dokonała pani dyrektor Gimnazjum Agnieszka Chaberska oraz pani Wioletta Chludzińska przedstawiciel MOSiR, po czym uczniowie naszej szkoły odśpiewali hymn „Fair Play” z wcześniejszego konkursu do Programu Szkoła Bez Przemocy ułożony przez uczniów pod kierunkiem pani Jolanty  Żuber. Kolejnym punktem obchodów Dnia Dziecka była prezentacja państw Euro 2012, po której uczniowie udali się na stanowiska poszczególnych konkurencji. Członkami komisji, którzy czuwali nad prawidłowym ich przebiegiem byli wszyscy nauczyciele naszego Gimnazjum oraz pracownicy MOSiR: Kamil Jary, Adam Marcinkiewicz i Paweł Kubrowski. Przed podsumowaniem wyników Euro 2012 na scenie zaprezentowali swoje talenty następujący uczniowie: wokal - Klaudia Grudowska, Andrzej Kostka i Kasia Adamiec, gitara i śpiew Ania Zyzik, taniec Kasia Małyszko i Paulina Chrzanowska, gitara Monika Chorąży. Na zakończenie Dnia Fair Play pani dyrektor wręczyła wszystkim klasom dyplomy oraz drobne upominki naszym talentom. Zwycięzcami Euro 2012 w tym Dniu w poszczególnych klasach byli: Holandia - klasa I b, Czechy - klasa II d, Polska - klasa III e. Mimo niesprzyjającej aury w naszej szkole było w tym dniu gwarno, kolorowo i bardzo wesoło.

 

93.              Puchar Burmistrza Orzysza za udział w Inauguracji Szkolnego Roku Sportowego jesienne Biegi Przełajowe – Okartowie 16.09.2011r. W zawodach wzięło udział 41 uczniów.

Klasy pierwsze

Jakubczyk Izabela I m

Kowalczuk Magdalena III m

Zajkowska Natalia IV m

Śmiarowska Aleksandra VI m

Domusiewicz Bartek I m

Olszewski Michał II m

Kossakowski Michał III m

Kossakowski Patryk IV m

Zieliński Paweł V m

Karczmarczyk Mateusz VI m

Klasy drugie i trzecie

Olszewska Elżbieta I m

Wojtczak Angelika II m

Kozioł Aleksandra III m

Mankiewicz Nikolina IV m

Wysk Natalia V m

Urbańska Magda VI m

Oleksiński Michał I m

Adamowski Patryk II m

Bogdański Dawid IV m

Hukaluk Czarek V m

94.              I miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Kategorii Dziewczęta – Pisz 24.09.2011r. w składzie: Urbańska Magda, Zajkowska Natalia, Wysk Natalia, Wojtczak Angelika, Kowalczuk Magda, Kozioł Aleksandra, Mankiewicz Nikolina, Domitrz Magda, Borawska Anna, Olszewska Ela.

95.              I miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Kategorii Chłopców – Pisz 24.09.2011r. w składzie: Jastrzębski Sebastian, Kossakowski Michał,

Kossakowski Patryk, Domusiewicz Patryk, Oleksiński Michał, Oleksiński Łukasz, Ruszczyk Szymon, Karczmarczyk Mateusz, Olszewski Michał, Steć Tomasz.

96.              Mistrzostwa Województwa WMZ LZS w wielobojach lekko atletycznych młodzieży gimnazjalnej w Olsztynie 29.09.2011r.

Drużyna Dziewcząt zajęła 14 m w składzie: Olszewska Ela,  Urbańska Magda, Wojtczak Angelika, Mankiewicz Nikolina.

Drużyna Chłopców zajęła 13 m w składzie: Jastrzębski Sebastian, Adamowski Patryk, Oleksiński Michał, Domusiewicz Bartek.

97.              Indywidualne Biegi Przełajowe w Piszu 01.10.2011r.

Olszewska Ela II m

Wojtczak Angelika III m

Wysk Natalia V m

Borawska Anna V m

Kozioł Ola VI m

Jastrzębski Sebastian I m

Domusiewicz Bartek I m

Olszewski Michał II m

Steć Tomasz IV m

Hukaluk Czarek VI m

98.              Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe w Biskupiec – udział 12.10.2011r.

Drużyna dziewcząt w składzie: Urbańska Magda, Zajkowska Natalia, Wysk Natalia, Opala Barbara, Kowalczuk Magda, Kozioł Aleksandra, Mankiewicz Nikolina, Brandt Agata, Borawska Anna, Olszewska Ela, Nosek Marta.

Drużyna chłopców w składzie: Jastrzębski Sebastian, Kossakowski Michał, Kossakowski Patryk, Hukaluk Czarek, Oleksiński Łukasz, Oleksiński Michał, Ruszczyk Szymon, Olszewski Michał, Steć Tomasz, Adamowski Patryk, Malinowski Filip, Mydłowski Marcin.

99.              Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców w Piszu – 24.10.2011r.

            Drużyna Chłopców zajęła IV miejsce w składzie: Rubin Karol, Serowik Sebastian, Żaboklicki Adrian, Ostrowski Czarek, Dąbrowski Maciek, Dąbrowski Bartek, Statkiewicz Adam, Modzelewski Jacek, Najda Tomek, Oleksiński Łukasz, Bogdański Dawid, Adamowski Patryk, Domusiewicz Bartek, Ruszczyk Szymon, Sztachelek Damian.

100.          Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt klas II i III o Przechodni Puchar Dyrektora Gimnazjum.

Dużą popularnością zarówno grających jak i kibicujących cieszył się Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt klas II i III o Przechodni Puchar Dyrektora Gimnazjum. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach z podziałem na klasy II i III w systemie każdy z każdym. Wszystkie klasy zgłosiły drużyny do rozgrywek. Rywalizacja była zacięta.

Wśród klas II:

I m IID

II m IIC

III m IIB

IV m IIA

Wśród klas III:

I m IIIE

II m IIIB

III m IIIC

IV m IIID

V m IIIA

101.          Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców klas II i III.

Turniej był podzielony na dwie grupy klasy II i III i były rozgrywane w systemie każdy z każdym. Dwie pierwsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów. Zwycięskie zespoły w półfinale awansowały do finału, natomiast drużyny które przegrały w półfinale zagrały o 3 miejsce. Turniej zakończył się z następującymi wynikami I m - IIB, II m - IIIA, III m - IIA, IV m – IIIB.

102.          Mistrzostw Gimnazjów w Halowej Piłce Nożnej w Orzyszu hala MOSiR.

103.          Powiatowych Mieszanych Sztafetowych Biegów Przełajowych.

104.          Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZSO Pisz.

105.          18.04.2012r. Udział drużyny gimnazjalistek w III Edycji Ligii Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Powiatu Piskiego o Puchar Starosty Powiatu Pisz.

106.          V Jaćwieskich Wojewódzkich Biegów Przełajowych.

107.          Udział uczniów Gimnazjum POLSKA BIEGA –Udział uczniów Gimnazjum Dzień Dziecka w Gimnazjum im. A. Mickiewicza pod hasłem „Dzień Fair Play”- 01.06.2012r. w ramach udziału w Programie Szkoła Bez Przemocy.

109.          Udział Gimnazjalistów w Biegu Ulicznym „Żyj bez Nałogów” – Orzysz             15. 06.2012r.

Wśród klas pierwszych - w kategorii dziewcząt II miejsce Kozioł Aleksandra klasa I c,III miejsce Kryńska Weronika klasa I b, - w kategorii chłopców I miejsce Jasiński Mateusz klasa I c, II miejsce Olszewski Michał klasa I b, III miejsce Grzelak Patryk klasa I c. Wśród klas drugich – w kategorii dziewcząt I miejsce Brandt Agata klasa II c,II miejsce Bartnik Karolina klasa II d, -w kategorii chłopców I miejsce Ruszczyk Szymon klasa II c, II miejsce Steć Tomasz klasa II c, III miejsce Dubliński Kamil klasa II c. Wśród klas trzecich – w kategorii dziewcząt I miejsce Wojtczak Angelika klasa III b, II miejsce Olszewska Ela klasa III d, III miejsce Mankiewicz Nikolina klasa III c, - w kategorii chłopców I miejsce Jałoszewski Mateusz klasa III c, II miejsce Ślesiński Adam klasa III d, III miejsce Niksa Adam klasa III d.

Drukuj | Wyślij znajomym | 2015-02-11 20:01 | Ewelinie Jędrych

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too