Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Informator » Miasta Partnerskie

Współpraca miast partnerskich Orzysz - Gusiew

W dniach 21 – 25 października 2019 r. w ramach programu finansowanego przez Centrum Polsko - Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia z siedzibą w Warszawie odbywa się wymiana dzieci i młodzieży z Orzysza i Gusiewa. Orzyska młodzież wyjechała do Rosji poznawać bliżej pasje naszych sąsiadów, gdyż pod tytułem „To coś więcej niż hobby, to pasja” realizowany jest wspólnie projekt napisany przez panie: Agnieszkę Chaberską i Wiolettę Bałdygę. W spotkaniu na zaproszenie mera Gusiewa Aleksandra Kitajewa uczestniczyła również delegacja z Gminy Orzysz na czele z Burmistrzem Orzysza Zbigniewem Włodkowskim. Było to wspaniałe, przyjacielskie i edukacyjne spotkanie.
Agata Borchet 2019-10-24 13:29
więcej

Wizyta w Zgierzu na „Zakończeniu Lata”

Wizyta w partnerskim mieście Zgierz na zaproszenie prezydenta Zgierza Przemysława Staniszewskiego odbyła się w dniach 13-14 września 2019 r. W wydarzeniu pod nazwą „Zakończenie Lata” wzięła udział delegacja w składzie: Pani Anna Pilarczyk Przewodniczącą Rady Miejskiej w Orzyszu, Pani Anna Kamińska Skarbnik Gminy, Pani Agata Borchet Naczelnik Wydziału Promocji, Pani Beata Szymankiewicz Dyrektor Muzeum Wojska Wojskowości i Ziemi Orzyskiej. W wydarzeniu uczestniczyły również delegacje z Litwy, Słowacji i Czech.
Agata Borchet 2019-09-17 12:50
więcej

Podpisanie umowy partnerskiej

W dniu 8 września 2019 r. podczas Dożynek Gminnych w miejscowości Rostki Skomackie, odbyło się uroczyste podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy Gminą Orzysz a Gminą Janowiec. Umowę podpisali Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Orzyszu Anna Pilarczyk, Wójt Gminy Janowiec Jan Gędek oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Janowiec Mariusz Biernacki. Podpisanie umowy zostało poprzedzone podjęciem stosownych uchwał w obu gminach.
Agata Borchet 2019-09-17 12:41
więcej

Święto Ukrainy

Na zaproszenie mera naszego miasta partnerskiego Horoszewa – Władymira Stolarczuka, delegacja z Gminy Orzysz w składzie: Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski, Radni Rady Miejskiej Pani Ewa Stankiewicz, Pan Zbigniew Krawczyk oraz Naczelnik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Pani Katarzyna Owczarek, wzięli udział w uroczystościach Święta Niezależności Ukrainy.
Agata Borchet 2019-08-27 09:52
więcej

Robocza wizyta u naszych litewskich partnerów

Podpisy Burmistrza Orzysza Zbigniewa Włodkowskiego oraz Pani Mer Regionu Lazdijai (Łoździeje) Ausmy Miškiniené przypieczętowały kilkumiesięczną pracę polsko - litewskiego zespołu nad projektem, który w najbliższych tygodniach zostanie złożony do funduszy INTERREG LITWA - POLSKA.
Agata Borchet 2019-08-13 08:38
więcej

Delegacja z gminy Orzysz z wizytą w Alytusie

Przypadające w dniu 5 lipca litewskie święto państwowe, Dzień Koronacji Króla Mendoga, tradycyjnie już stało się okazją do wizyty partnerskiej przedstawicieli Gminy Orzysz w zaprzyjaźnionym Rejonie Alytus.
Agata Borchet 2019-08-06 10:08
więcej

Wizyta partnerska w Janowcu

W dniach 20-21 lipca odbyły się Dni Janowca, podczas których delegacja gminy Orzysz w składzie Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Pilarczyk, Radna Rady Miejskiej Ewa Stankiewicz oraz Inspektor Wydziału Promocji Jadwiga Gryncewicz przekazała na ręce Wójta Gminy Janowiec Jana Gędek list intencyjny i uchwałę o współpracy partnerskiej naszych gmin. Podczas inspirującej i przyjacielskiej wizyty, zaproszeni goście zwiedzili średniowieczny zamek janowiecki, Magiczne Ogrody - janowiecki disneyland oraz ustalili termin kolonijnego przyjazdu dzieci z Janowca do Orzysza. Rozmawiano również nad wymianą integracyjną seniorów i Kół Gospodyń Wiejskich z naszej gminy.
Agata Borchet 2019-07-31 09:51
więcej

« · 1 · 2 · 3 · »» · »
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too