Dziś jest
PL EN DE UK LT

Rowerowy długi weekend na Mazurach – Merida Mazovia MTB Marathon w Orzyszu! - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Informator » Informacje i wydarzenia
reklama

Rowerowy długi weekend na Mazurach – Merida Mazovia MTB Marathon w Orzyszu!

W długi sierpniowy weekend cykl maratonów rowerowych Merida Mazovia MTB Marathon zawita aż do trzech mazurskich miejscowości - Gołdapi, Orzysza i Ełku. Czerpiąc z kolarskiego doświadczenia i prawdziwej rowerowej pasji Cezarego Zamany, maratony Merida Mazovia MTB to wspaniała okazja do aktywnego wypoczynku w najpiękniejszym okresie wakacyjnym zarówno dla pasjonatów rowerów, jak i mieszkańców regionu oraz turystów. Odpowiednio wytyczone i zabezpieczone trasy oraz towarzyszące imprezie atrakcje to gwarancja sportowych emocji i udanego wypoczynku. W Orzyszu Mazovia pojawi się po raz drugi. W zeszłym roku uczestnicy tej edycji był zachwycenia walorami krajoznawczo- turystycznymi. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Orzysza Pan Tomasz Jakub Sulima.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy 16.08.2013r. o godz. 15:00 na Stadion Miejski w Orzyszu, gdzie rozpoczyna się rajd rowerowy-zapowiedź sobotniego Maratonu rowerowego. Zwieńczeniem piątkowego wyścigu będzie quiz wiedzy o życiu i twórczości Michała Kajki, który przeprowadzony będzie na mecie rajdu rowerowego w miejscowości Grądy Podmiejskie – stolicy tegorocznego Parapikniku.
Na zwycięzców czekają nagrody.

W sobotę 17 sierpnia odbędzie się XII etap cyklu Merida Mazovia MTB w Orzyszu.Zawodnicy wystartują ze stadionu w pobliżu Jeziora Orzysz. Jest to jedna z ulubionych lokalizacji uczestników maratonów. Trasa poprowadzona będzie wokół jeziora Orzysz.
Podczas maratonu w Orzyszu zawodnicy będą mogli wybierać spośród trzech dystansów. Dystans Hobby, o długości 9 km, przeznaczony jest głównie dla młodszych uczestników z opiekunami. Dystans Fit, dedykowany początkującym i średniozaawansowanym, będzie miał długość do 30 km. Natomiast dystanse Mega mający długość 53 km, to prawdziwe kolarskie wyzwanie dla wytrzymałych zawodników. Mieszkańcy będą mieli okazję zmierzyć się w odrębnej klasyfikacji.
W Orzyszu zawodnicy będą mieli do dyspozycji profesjonalne zaplecze z szatniami, prysznicami, serwisem rowerów oraz posiłkiem po przejeździe. Uczestnicy będą mieli możliwość wypożyczenia kamery Sony. Na trasie dostępne będą napoje oraz bufety. Dodatkową atrakcję będzie tombola z nagrodami. W pobliżu miasteczka sportowego uczestnicy będą mieli do dyspozycji bezpłatne pole namiotowe. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, takich jak Mini Wyścig, plac zabaw czy tor do jazdy na rowerkach biegowych Puky Race.
Dzień przed maratonem w Orzyszu chętni mogą pokonać na rowerze dystans 90 km z Gołdapi do Ełku. Start o godz. 11.00 z Promenady Zdrojowej. Będzie to spokojny przejazd z 4 przystankami, który pozwoli poznać okolicę i podziwiać mazurskie widoki. Alternatywą dla tego przejazdu będzie rozpoczynający się o godz. 15.00 rajd ze stadionu w Orzyszu, prowadzący do Muzeum Michała Kajki, połączony z ogniskiem. Długość trasy wyniesie 35 km. Wieczorem, o godz. 20.00 na Plaży Miejskiej w Ełku rozpocznie się nocny nightskating oraz jazda na rowerach.
W czwartek 15 sierpnia zawodnicy będą rywalizowali w Gołdapi na XI etapie cyklu. Natomiast dzień po maratonie w Orzyszu, w niedzielę, 18 sierpnia, w Ełku rozpocznie się finał rowerowego weekendu na Mazurach, a zarazem XIII etap cyklu letniego.
Sierpniowy weekend na Mazurach to ciekawa propozycja na rodzinny, sportowy odpoczynek.
Serdecznie zapraszamy na rowerowy maraton w Orzyszu!
Więcej informacji na www.mazoviamtb.pl.
Biuro zawodów :
Katarzyna Krakowiak,
tel +48609084184
e-mail: biuro@mazoviamtb.pl
Kontakt dla mediów:
Sylwia Lewandowska, High Quality Zone,
tel+48606499888
e-mail:sylwia@hqz.com.pl


Załączniki

  1. PROGRAM RAJDU ORZYSZ
  2. PROGRAM ZAWODÓW
Drukuj | Wyślij znajomym | 2013-08-07 11:22 | Iwona Borzymowska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24