Dziś jest
PL EN DE UK LT

Karetki na nowych zasadach. - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Informator » Ochotnicze Straże Pożarne » OSP Orzysz » Aktualności

Karetki na nowych zasadach.

Dzwoniąc na numer alarmowy pogotowia ratunkowego 999 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego połączymy się z dyspozytornią w Olsztynie, ale do zdarzenia wyjedzie karetka znajdująca się najbliżej miejsca wezwania.

We wrześniu 2012 roku w województwie warmińsko-mazurskim zakończono proces przyłączania poszczególnych dyspozytorni medycznych do jednej, scentralizowanej dyspozytorni medycznej mieszczącej się w Olsztynie. Swoim zasięgiem dyspozytornia w Olsztynie obejmuje obszar całego województwa, zarządzając w sumie 77 karetkami.
"Dyspozytorzy z Olsztyna mają informacje, gdzie, w danej chwili, znajdują się wszystkie karetki w całym województwie, a to dzięki oprogramowaniu, które umożliwia m.in. lokalizację karetek na mapie, wysyłanie do zespołu i do ambulansu informacji o wyjeździe za pomocą jednego klawisza, automatyczne wskazywanie najbliższego wolnego ambulansu od miejsca zdarzenia. Zainstalowany zestaw urządzeń daje możliwość wielotorowej komunikacji zespołu ratunkowego z dyspozytornią medyczną.- powiedziała Maja Bezuch - rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia ratunkowego w Olsztynie.
Dzięki centralnej dyspozytorni, dyspozytorzy z Olsztyna mają możliwość szybkiego wysłania ambulansu z sąsiednich miejscowości w przypadku braku wolnej karetki najbliższej miejscu zdarzenia lub w razie wypadku z udziałem większej liczby osób poszkodowanych.
 
Mariusz Semenowicz
Szpital Powiatowy w Piszu 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2013-03-04 11:57 | OSP Orzysz

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too