Dziś jest
PL EN DE UK LT

Ferie z Piratami w „Kajaku” - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu » Szkoła Podstawowa w Orzyszu
reklama

Ferie z Piratami w „Kajaku”

Ferie zimowe to czas wolny od nauki dla dzieci i młodzieży. Kojarzy się ze słodkim lenistwem, swobodą, brakiem obowiązków związanych ze szkołą. Niektórzy jednak lubią ferie spędzać aktywnie, doświadczać i być wśród rówieśników.

Ferie w  świetlicy „Kajak”  były fantastyczną propozycją na wspólne spędzanie wolnego czasu. Tym razem tematem przewodnim stała się  piracka przygoda. Dzieci podzielone na pięć grup o wdzięcznych nazwach: Korsarze, Czarne Perły, Buntownicy, Kamraci  oraz Latający Holender musiały  w ciągu pięciu kolejnych dni zdobyć odpowiednie sprawności. Były więc zajęcia tematyczne podczas których młodzi piraci opracowali kodeks, hymn, baśń lub piracką opowieść. Ci, którzy byli  bardziej sprawni manualnie,  mieli okazję wykazać swoje umiejętności przy budowie modeli statków pirackich, wykonaniu flagi, maskotki oraz herbu swojej drużyny. Każdego dnia prezentowane były rezultaty pracy wszystkich grup, za co każdy otrzymywał specjalny certyfikat potwierdzający zdobycie sprawności. Wiele radości sprawiły manewry w lesie, które polegały na znalezieniu drogi do Starego Pirata i otrzymania fragmentu mapy. Po jej złożeniu młodym piratom ukazała się droga prowadząca do Skrzyni Umarlaka, która okazała się pełna pysznych słodyczy. Po trudach manewrów kiełbasa pieczona nad ogniskiem i gorąca herbata były naprawde królewskim posiłkiem. Podczas ferii w świetlicy dzieci uczestniczyły w wyjazdach do kina w Ełku, na lodowisko w Giżycku oraz na basen w Mikołajkach. W sobotę, na zakończenie ferii, odbyły się turnieje sportowe oraz zabawa taneczna. Podczas zajęć na terenie świetlicy dzieci miały zapewniony posiłek oraz ciepłe i zimne napoje.

Z ferii w „Kajaku” skorzystała ponad setka uczestników w różnym wieku. Jak to się stało, że w dobie gier komputerowych i seriali telewizyjnych chciało im się wyjść z domu i już o 10.00 każdego dnia być na świetlicy? Sprawiła to wspaniała atmosfera "rodziny kajakowej", którą tworzą dzieci, młodzi wolontariusze oraz dorośli, którzy pomagają w  codziennej pracy. Bez nich nie byłoby setek kanapek, miejsca na ognisko, opieki nad gromadą dzieci oraz dobrej zabawy. To oni wnoszą radość, pasję i po prostu dobre serce, dzięki któremu świetlica „Kajak” tętni codziennym życiem.

WSZYSTKIM, KTÓRZY WSPARLI NASZE DZIAŁANIA, OKAZALI ŻYCZLIWOŚĆ I POŚWIĘCILI SWÓJ WOLNY CZAS BARDZO DZIĘKUJEMY.

                                                                                                                                                                                                        siostra Jola

                                                                                                                                                              

 

 

Drukuj | Wyślij znajomym | 2013-02-06 12:27 | Joanna Kosiorek

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24