Dziś jest
PL EN DE UK LT

NOWOŚCI KSIĄŻKOWE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ. - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Biblioteka Miejska

Wiadomość archiwalna

Archiwum

NOWOŚCI KSIĄŻKOWE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ.

W tym miesiącu gorąco polecamy:
"Blondynka śpiewa w Ukajali" Beaty Pawlikowskiej, "Pustynną guwernantkę" Phyllis Ellis oraz "Słodką Leniwą Georgię" Frances Mayes.

Gdzie dziś mozna zobaczyć prawdziwy park jurajski? Czy ryby wciąż śpiewają w Ukajali? Jak przyrządzić pieczoną świnkę morską? Gdzie można spotkać ostatnich szczęśliwych Indian?
W książce Beaty Pawlikowskiej - podróżniczki, pisarki i autorki audycji "Świat według Beaty Pawlikowskiej" w Programie 1 Polskiego Radia - znajdziecie Państwo odpowiedzi na te pytania. Zapraszamy na fascynującą wyprawę do Peru, podczas której odbędziecie podróż statkiem niewolników, poznacie historię odkrycia i podboju Amazonii oraz dowiecie się jak amazońskie złoto - kauczuk - zmieniło oblicze świata. "Blondynka śpiewa w Ukajali" to pierwsza książka polskiego autora wydana przez National Geographic. Dowcipne rysunki wykonane przez autorkę dodają całości wyrazu.

W roku 1997 Phyllis Ellis, tancerka i aktorka, a także nauczycielka angielskiego, odpowiedziała na anons zamieszczony w prasie:" Poszukuje się angielskiej guwernantki dla księcia i księżniczek saudyjskiej rodziny królewskiej". Wkrótce znalazła się w doskonale strzeżonym pałacu księcia Murkina, brata króla Arabii Saudyjskiej. Przywyknięcie do życia pełnego ograniczeń, opuszczanie pałacu tylko w towarzystwie opiekuna, od stóp do głów w czerni, z zasłoniętą twarzą, stosowanie się do zakazów i nakazów okazało się dla tej nowoczesnej kobiety Zachodu bardzo trudne. W swojej książce Phyllis Ellis zawarła niezwykle ciekawe obserwacje na temat codziennego życia w Arabii, religii muzułmańskiej, wierzeń i obyczajów, kuchni i strojów. Interesowało ją zwłaszcza okryte tajemnicą życie arabskich kobiet, to, jak wygląda ich codzienność, jak traktowane są przez mężczyzn. "Pustynna guwernantka" ujawnia wiele spraw będących dla Arabów tematami tabu, ale też przybliża i pozwala zrozumieć ten egzotyczny dla Europejczyków krąg kulturowy.

Swan, miasteczko na południu Stanów Zjednoczonych, skrywa niejedną mroczną tajemnicę. J.J. Mason, potomek jednej z najzamożniejszych rodzin, wiedzie tam żywot koczownika; jego siostra Ginger w dniu swego wesela zamyka się na klucz w pokoju...Matka obojga - piękna, pełna życia Catherine - targnęła się przed dwudziestu laty na swoje życie, pozostawiając niezabliźnioną ranę w sercach dzieci. teraz okazuje się, że to nie było samobójstwo. Sprawa Catherine wraca..."Słodka Leniwa Georgia" to świetnie napisana powieść o miłości, dojrzewaniu do samego siebie, zmaganiu z przeszłością, a także o tym, iż mało co jest takie, jakie się zdaje.

Zapraszamy do Biblioteki i życzymy miłej lektury!
Drukuj | Wyślij znajomym | 2005-05-23 12:16 | Maja Rostkowska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too