Dziś jest
PL EN DE UK LT

Scenariusz - kabaret - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Liceum Ogólnokształcące w Orzyszu » Publikacje nauczycieli » język polski

Scenariusz - kabaret

Scenariusz przedstawienia kabaretowego zaprezentowanego na Kabaretonie Szkolnym 2004 w Piszu - opracowany przez Jolantę Marcinkiewicz

Prezenterka
Wchodzi z napisem „PROFESZIONAL TiWi Prezent bi” z drugiej strony napis „Nasza TV”

Spikerka
- Dzień Dobry Dorota Warastonka

Spiker 1
- Zbigniew Bajzel

Spiker 2
- Dzień Dobry Państwu Tomasz Wilk.

Spiker 3
- Hubert Jajcerski

Spikerka
- Witamy w Naszej TV Publicznej. Dzisiaj w programie jak zwykle: z serii „Ryzykanci” wywiad z Panią Doktor Anną Pawulon z naszego wiejskiego pogotowia ratunkowego, ponadto jak zwykle garść informacji z kraju i ze świata, a także z aren sportowych. Ale najpierw zaczynamy od komunikatu KGB czyli telewizyjnego Komitetu Gospodarowania Budżetem w sprawie ramówki. Zbysiu proszę bardzo przybliż nam nowa ramówkę

Spiker 1
- Od pierwszego grudnia spodziewamy się nowej ramówki telewizyjnej. Szefowie na Woronicza postanowili wyjść na przeciw wymaganiom i potrzebom szarego telewidza. Zobaczymy prawdziwy hit obsypany nagrodami na festiwalu w Koziej Wólce dramat w stylu płaszcza i szpadla „Wujek Mietek i betoniarka” oraz ostatnią produkcję Władysława Pasikonika „ Psy - morda w kubeł”.

Spikerka
- Słyszałam, że TV zadba także o potrzeby Pań domu?

Spiker 1
- Oczywiście, czekają nas prawdziwe hity mianowicie zakupiono 267 telenowel, co prawda dość krótki bo składających się średnio z 5.000 odcinków, ale jednak. Najbardziej oczekiwana to „Zdeformowany anioł”. Zdeprawowana bohaterka rozpoczyna walkę o spadek i miłość do don Torontona, nieślubnego syna prezydenta Gwatemali i jego trzeciej żony, która rzuciła go dla don Alfonso Bolka, a następnie wyszła za mąż za swego ciotecznego pasierba stając się ten sposób własną wnuczką.

Spikerka
- Fascynujący nie mogę już się doczekać

Spiker 1
- Ale to nie koniec atrakcji. Z polskich produkcji zobaczymy serial „Bożena i jej pryszcze”, skierowany do widza młodszego. Opowiada on poruszającą historię normalnej, dziewczyny, uczennicy przeciętnej zawodówki dla trudnej młodzieży. Historia ta ma wymiar dydaktyczny, ponieważ opowiada jak pozbyć się konkurencji wśród blokersów. Nie braknie też wątków dramatycznych, gdyż na jej życie dybią kontrolerzy biletów autobusowych i mafia dorożkarzy z Pisza.

Spikerka
- Czy telewizja zatroszczyła się też o rozrywkę intelektualną?

Spiker 1
- Tak oczywiście, z nowych teleturniejów zobaczymy „Daj plamę” prod. białorusko-kambodżańkiej. Celem teleturnieju będzie ośmieszenie się w ciągu 15 minut do tego stopnia, aby rodzina popełniła samobójstwo ze wstydu. Czekają wspaniałe nagrody: młynek do kawy Inki i roczny zapas zapachowego papieru toaletowego firmy OSRAM, kałapućka pluszowa oraz dożywotnia dostawa sikawy. Premiowana będzie też największa liczba zgonów rodzinnych w danym programie. Program sponsoruje zakład pogrzebowy „Szczęśliwa droga”.

Spikerka
- Dziękuję za informację

Prezenterka
Wnosi napis „RY$YKANCI”

Spiker 1
- A teraz tradycyjna cześć programu „Ryzykanci” - dzisiaj wywiad Panią Doktor Anną Pawulon.

Spiker 2
(Zwraca się do lekarza) - Proszę opowiedzieć o swojej pracy.

Lekarz
- Moja praca jest bardzo fascynująca. Ostatnio na przykład operowałam Pana Łukasza spod 7. Nie skończyłam operacji, gdyż nim się obejrzałam była już 15 i poszłam do domu, Tam nie miałam spokoju, gdyż przez weekend się denerwowałem, że Pan Łukasz będzie próbował sam się zszyć i nie poczeka do poniedziałku. Na szczęście szpital zalega z opłatami za prąd i w weekend wyłączyli dopływ energii, urządzenia przestały działać i pan Łukasz zresztą też.

Spiker 2
- Czy ma Pani jakieś zainteresowania?
(Lekarz myśli i drapie się po głowie)

Lekarz
- AAAA... bardzo lubię czytać. Właśnie czytam - Atlas Anatomii /z entuzjazmem/ Nawet nie wiedziałam, że człowiek składa się z tylu kości.

Spiker 2
- Proszę coś powiedzieć o sytuacji w służbie zdrowia?

Lekarz
- Jest tragiczna. Ostatnio na przykład robiłam operacje plastyczną i znów zabrakło skóry. Musiałam pożyczyć kawałek ceraty od ajenta bufetu, no ale ile można nadużywać dobrej woli człowieka, nie związanego przecież ze służbą zdrowia

Spiker 2
- A co z kondycją służby zdrowia?

Lekarz
- Chyba nie najgorzej, ostatnio na przykład przebiegłam 15 kilometrów, kiedy zepsuła się kartka pogotowia.

Spiker 2
- A jakim sprzętem dysponuje służba zdrowia?

Lekarz
- Nie najlepszym, ostatnio zrobiłam sobie zastrzyk na próbę nowym modelem jednorazówki z przemytu, był bardzo bolesny, dwa razy zemdlałam nim wprowadziłam wszystko dożylnie. Siostra Honorata doradzała, że trzeba założyć igłę do tych strzykawek. Ale się nie zgodziłam, niższy personel nie będzie mnie pouczał.

Spiker 2
- Proszę na koniec powiedzieć o swoich planach?

Lekarz
- Coraz częściej zaczynam myśleć o rozpoczęciu studiów medycznych, może nawet uda mi się je skończyć.

Spiker 2
- Dziękuję bardzo, a teraz zapraszamy na garść informacji z kraju i ze świata.

Prezenterka
Wchodzi z napisem „Planeta małp”

Woźny
(dostrzega pomyłkę i krzyczy za kulis) - Nie te kartkę ty wzięła.

Spiker 1
- Wczoraj wieczorem na autostradzie z PGR Pianki do Odoi potrącony został przez TIRa poseł Antoni Zawada. Według kierowcy poseł tuż przed wypadkiem próbował zasłonić się immunitetem poselskim, jak widać z marnym efektem.

Spiker 3
- Do kraju z zawodów w oglądaniu telenowel non-stop i bez oddychania „Full-contact TV” w Peru wróciła nasza świeżo upieczona mistrzyni świata, pani Barbara Łupinka z Pisza. Nasza reprezentantka jako jedyna zawodniczka obejrzała 550 odcinków „Zdeformowanego anioła”, 400 odcinków „Ally McDebill” i 320 odcinków „Lusesity i okrutnych wieśniaków”.

Spiker 2
- Dzisiaj o godz. 12,00 doszło do zabójstwa „Kiełbasy”, uznawanego za mózg mafijnej organizacji z Pluszkowa. Został on zjedzony przez własne piranie, które morderca wypuścił z akwarium. Zabójca podpisał się na lustrze jako „Ekolog”, a w pozostawionym liście wyznał, iż celem jego działania jest wyzwolenie zwierząt, roślin i bakterii spod tyranii człowieka. Policja zgodnie uznała to za próbę wprowadzenia śledztwa na błędne tory, gdyż morderca w oczekiwaniu na „Kiełbasę” zamówił pieczonego kurczaka i kaszankę z pobliskiego baru. Podejrzenie padło na przebywającego w Zakładach mięsnych w Sokołowie „Baraninę”, który od dawna postrzegany był jako konkurent „Kiełbasy”. „Baranina” stwierdził jednak, że jest niewinny i nie mógł maczać palców w sprawie załatwienia „Kiełbasy”, gdyż na skutek wady genetycznej jest wegetarianinem. Zdaniem „Baraniny” użycie piranii, jako narzędzia zbrodni, wskazuje nieomylnie na gang „Śledzia”.

Spiker 3
- W środę uniewinniono 37-letniego Romana Grzmota, który napadał na dzieci z przedszkola wyłudzając od nich batoniki orzechowe, od których był uzależniony. Adwokat Grzmota, Gwidon Papuga powołał się na trudne dzieciństwo oskarżonego: alkoholizm ojca, oglądanie telenowel przez matkę, spadek piłkarskiej reprezentacji Polski na 194 miejsce za drużyną Burkina Faso i Lesotho, hymn w wykonaniu Edyty Górniak. Sąd uznał powyższe argumenty i uniewinnił Grzmota przyznając mu dożywotnio w ramach resocjalizacji prenumeratę „Gospodyni”.

Spiker 2
- Wiadomości sportowe

Spiker 2
- Wczoraj reprezentacja Polski rozegrała mecz z reprezentacją Andory. Jak stwierdził trener nasza drużyna grała bardzo dobrze, gdyż przegrała tylko 4 do 0.

Spiker 3
- Fani Mazura Pisz i MKS Orzysz na meczu Polska Anglia pokazali, iż mogą działać zgodnie w jednoczącej się Europie i wspólnie pobili 40-tu losowo wybranych kibiców Dyrektor Urzędu Integracji Europejskiej pogratulował fanom udanego projektu europejskiego i zachęcił do dalszej współpracy.

Spiker 2 /mówi z niechęcią/
- Prognoza pogody przedstawi Grażyna Torebka /spikerka powtarza z naciskiem/ Grażyna Torebka

Prezenterka
/Zachowuje się dosyć niefrasobliwie, na mapie z pogodą maluje kwiatki, w końcu orientuje się, że musi coś powiedzieć/
- Dzisiaj będzie bardzo ładna pogoda – będzie padał deszcz z gruzem. Na północy (wskazuje okolice Krakowa) około /czyta z trudem/ K_R_A_K_O_W_A będą przejaśnienia. (Potyka się i upada jej wskazówka) (Spikerka zakrywa twarz rękoma, a spikerzy śmieją się) Wiatr będzie ze wschodu. (i wskazuje wschód, ale widzi że spikerka ma twarz zakrytą myśli, że się pomyliła i z radością wskazuje na zachód). Będzie wiał z dużą prędkością (zaczyna czytać z ręki ze ściągi w pewnym momencie nie może rozczytać – konsternacja i wpada na pomysł i mówi) ale ogólnie będzie gorąco, bo będzie dyskoteka w Orzyszu.

Spiker 1
/ironicznie/ - Grażyna jest najlepsza.

Spiker 2
- Ona ma wybitne zdolności

Spikerka do dwóch pozostałych /bardzo zbulwersowana/
- Nie rozumiem czemu dostała tę pracę. Ona miała zawsze najgorsze stopnie.

Spiker 1
/do drugiego spikera z zadumą/
Ale za to jakie wymiary na 5.

Spikerka /Z nieukrywaną niechęcią/
Pani już podziękujemy.
Na tym kończymy dzisiejszy program i zapraszamy na jutrzejsze wydanie. A jutro w programie znów wywiad z cyklu „Ryzykanci” ze znanym hodowcą pszczół panem Adamem Uczulonym i tradycyjnie
...
WCHODZI PORTIER Z MIOTŁĄ I KRZYCZY NA PREZENTERÓW na plecach ma napis „Di End Made in China”

Portier
Kończyć już. Mnie tu za nadgodziny nie płacą. No paszli./po czym zwraca się do publiczności/ - A wy tu czego? Paszli mi stąd.
Drukuj | Wyślij znajomym | 2004-12-25 20:03 | Jolanta Marcinkiewicz

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2012 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24