Dziś jest
PL EN DE UK LT

Teatr przy Stoliku - 14.XII.2009 - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura » Dom Kultury » Archiwum » Rok 2009

Teatr przy Stoliku - 14.XII.2009

Zapraszamy na kolejny spektakl z cyklu "Teatr przy Stoliku". Tym razem gościć będziemy dwie panie, aktorki Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Wiesławę Niemaszek i Irenę Telesz, w sztuce Dei Loher "Marleni". Komediodramat młodej niemieckiej autorki jest literacką fantazją na temat spotkania w Paryżu dwóch słynnych kobiet związanych z przedwojenną niemiecką kinematografią – wielkiej gwiazdy filmowej Marleny Dietrich i wybitnej dokumentalistki Leni Riefelstein.

 

Boska Marlena, uosobienie kobiety fatalnej, opuściła Rzeszę po dojściu Hitlera do władzy. Leni pozostała i kręcąc filmy sławiące tężyznę fizyczną młodych germańskich mężczyzn /”Triumf woli”. „Olimpiada”/, stała się ulubienicą führera. Po kilkudziesięciu latach, obie panie w mocno już podeszłym wieku, podczas spotkania wracają do przeszłości i kłócąc się namiętnie – dokonują bilansu życiowych wyborów. 
 Poniedziałek, 14 grudnia, godz. 17.00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Drukuj | Wyślij znajomym | 2009-12-07 14:34 | Beata Szymankiewicz

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too