Dziś jest
PL EN DE UK LT

Nowości wydawnicze w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Miejskiej. - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Biblioteka Miejska

Wiadomość archiwalna

Archiwum

Nowości wydawnicze w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Miejskiej.

Szanowni Młodzi Czytelnicy! Dla Was również mamy książki godne polecenia. Od tej pory będziemy się starali regularnie informować Was o nowościach wydawniczych pojawiających się w naszej Bibliotece. Zachęcamy Was do zaglądania, nie tylko na naszą stronę internetową, ale do Wypożyczalni… Dla każdego znajdziemy coś fajnego…
Tym razem polecamy: „Drogę do Zielonego Wzgórza” Budge Wilson, „Katarzynkę” Patricka Modiano z rysunkami Sempe, „Baśnie Barda Beedle’a” J.K. Rowling oraz czterotomową sagę o losach Septimusa Heapa.

„Droga do Zielonego Wzgórza” to prequel do bestsellera wszech czasów obejmujący okres od narodzin Ani do jej przyjazdu na Wyspę Księcia Edwarda.

W życiu Berty i Waltera Shirley – szczęśliwego małżeństwa dwojga nauczycieli – pojawia się ktoś wyjątkowy: na świat przychodzi ich ukochana córeczka Ania. Niestety, wkrótce oboje umierają, a życie małej dziewczynki staje się bardzo trudne. Musi ciężko pracować, opiekować się dziećmi rodziny, do której trafiła, znosić upokorzenia i surowość swoich gospodarzy. Trafia do sierocińca, ale i tam spotykają ją przykrości oraz trudne doświadczenia. Wrażliwa i obdarzona niezwykłą wyobraźnią dziewczynka ucieka w świat marzeń. Jeszcze nie wie, że marzenia się spełniają i ona także odnajdzie swoje szczęście na urokliwej Wyspie Księcia Edwarda, a pełnym ciepła i serdeczności Zielonym Wzgórzu. Wzruszająca historia dzieciństwa dziewczynki, którą pokochały kolejne pokolenia czytelników – niepoprawnej marzycielki Ani Shirley. Kim była Ania, zanim stała się Anią z Zielonego Wzgórza?

 

Marzycielska Katarzynka mieszka z tatą w Paryżu, chodzi na lekcje tańca, nosi okulary. Jej świat pełen jest ciepła i ojcowskiej miłości, ale też wiele w nim tajemnic i niedopowiedzeń, zagadkowych osób i niepokojących wydarzeń. Historię Katarzynki napisał Patrick Modiano, wybitny francuski prozaik, laureat m.in. Nagrody Akademii Francuskiej oraz Nagrody Goncourtów (za znaną w Polsce powieść Ulica ciemnych sklepików). Wdzięk kameralnej opowieści podkreślają ilustracje Jean – Jacques’a Sempe, współtwórcy postaci Mikołajka z książek Rene Goscinnego.

 

„Baśnie Barda Beedle’a” zawierają pięć bardzo różnych opowieści. Każda z nich ma własny magiczny charakter i każda w inny sposób wywołuje wzruszenie, śmiech i dreszcz lęku przed śmiercią. Baśniom towarzyszą komentarze profesora Albusa Dumbledore’a, które ucieszą zarówno jugoli, jak i czarodziejów. Profesor zastanawia się w nich nad morałem każdej opowieści i ujawnia sporo nowych informacji o życiu w Hogwarcie.

J.K. Rowling zrobiła wspaniały prezent wszystkim miłośnikom opowieści o Harrym Potterze, ilustrując tę książkę. Ale najpiękniejszy jest szczytny cel, który przyświecał powstaniu „Baśni Barda Beedle’a” – dochód ze sprzedaży książki przeznaczony jest na fundację dobroczynną Children’s High Level Group, która promuje ochronę praw dziecka i godne życie dzieci pozbawionych miłości rodzicielskiej.

 

Siódmy syn, siódmego syna, Septimus Heap, tuż po narodzinach umiera w dziwnych okolicznościach… Tego samego dnia w rodzinie czarodziejów pojawia się tajemnicze niemowlę o fiołkowych oczach, znalezione w zaśnieżonym lesie… Co naprawdę stało się z Septimusem? Kim okaże się bezbronna dziewczynka, wychowywana przez Heapów jak własna córka?

Angie Sage, autorka sagi, zabiera czytelnika w niezapomnianą podróż, pełną czarów, zaklęć i eliksirów. Magiczny świat cyklu o Septimusie zamieszkują niezwykłe postacie leśnych wiedźm, zafrasowanych duchów, czarodziejów zwyczajnych i nadzwyczajnych. Towarzyszą im swojskie zwierzaki, jak choćby niesforny wilczarz Maksio, kaczka Berta, która w rzeczywistości jest kotem, czy dystyngowany szczur pocztowy. Matematyczne lustra, zrzędliwe gadające pióra, smocze łodzie i pierścienie budują niezwykły klimat tej pełnej napięcia, wartkiej opowieści.

Zapraszamy do lektury!

   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2009-03-17 12:50 | Maja Rostkowska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too