Dziś jest
PL EN DE UK LT

NOWOŚCI WYDAWNICZE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ W ORZYSZU. - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Biblioteka Miejska

Wiadomość archiwalna

Archiwum

NOWOŚCI WYDAWNICZE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ W ORZYSZU.

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowinkami wydawniczymi, dostępnymi już w naszej Bibliotece. Mamy nadzieję, że okażą się one doskonałym lekarstwem na zimową nudę… A oto one:
„Zatoka Trujących Jabłuszek” Moniki Szwai, „Miłość nad rozlewiskiem” Małgorzaty Kalicińskiej, „Pan Błysk” J.R.R. Tolkiena.

 

ZATOKA TRUJĄCYCH JABŁUSZEK - istnieje naprawdę, w przeciwieństwie do Klubu Mało Używanych Dziewic, który ożył tylko na kartach książek Moniki Szwai. Jego "matki założycielki" zdobyły sobie wszakże taką sympatię Czytelników, jakby były najprawdziwsze w świecie. Czy to znaczy, że takie "dziewice" drzemią w wielu z nas? Że - podobnie jak one - wiemy, co w życiu jest najważniejsze i że niekoniecznie jest to zrobienie kariery za wszelką cenę? Że umiemy, a przynajmniej próbujemy dostrzegać piękno w świecie - takim, jaki jest? Że ciągnie nas do drugiego człowieka? Że staramy się po prostu być szczęśliwymi ludźmi?... „Zatoka trujących jabłuszek” to trzecia część losów czterech koleżanek z „Klubu mało używanych dziewic”. Jak zwykle Monika Szwaja funduje nam duża dawkę śmiechu i napełnia nas optymizmem. Zatokę czyta się błyskawicznie, a szkoda bo cały czas ma się ochotę na więcej i więcej; 349 stron to stanowczo za mało. W książce jak zwykle dużo o miłości ale przede wszystkim o przyjaźni, której nic nie jest w stanie popsuć. Czyż nie warto przenieść się w tak uroczy świat, aby oderwać się od naszej smutnej, zimowej rzeczywistości? 

„MIŁOŚĆ NAD ROZLEWISKIEM” to III część bestsellerowego cyklu, będąca kontynuacją „Domu nad rozlewiskiem”. Dwie narratorki: Gosia, która uważała, że zaczyna swoją nową małą stabilizację i Paula, która nieoczekiwanie zamieszkała nad rozlewiskiem, komentują rzeczywistość z własnej perspektywy. „Miłość nad rozlewiskiem” uświadamia, iż życie ciągle nas zaskakuje i dostarcza wielu powodów do tego, by nie bać się śmiałych decyzji, bądź do tego by trwać przy tych raz podjętych. Najważniejsze to czuć, myśleć, być kowalem własnego losu... Z każdej kartki bije pulsujące, soczyste życie we wszystkich swoich przejawach: trudne miłości, dramatyczne decyzje, konsekwencje dobrych i złych wyborów, rozterki, euforie, pożegnania z bliskimi, powitanie nowego życia. Nieprzewidywalne, nieodgadnione, okropne, wspaniałe, słodko-gorzkie życie! W trzecim tomie spotykamy wszystkich dawnych bohaterów i wielu całkiem nowych.  

"PAN BŁYSK" to długo oczekiwane wydarzenie wydawnicze! Pierwsze polskie wydanie opowiadania J. R. R. Tolkiena z własnoręcznie wykonanymi ilustracjami autora!

Profesor J.R.R. Tolkien wymyślił i zilustrował tę zabawną i pełną niesamowitych wydarzeń opowiastkę dla własnych dzieci. W niniejszym wydaniu historia jest przedstawiona dokładnie tak jak, ją stworzył - zapisana ręcznie, z mnóstwem szczegółowych i niezwykle zabawnych, kolorowych obrazków. Książka zawiera facsimile każdej strony oryginalnego rękopisu J.R.R. Tolkiena.
Znany z zamiłowania do wysokich kapeluszy pan Błysk postanowił kupić sobie samochód. I pozornie zrobił niezły interes, wymieniając na auto swój rower. Jego pierwsza podróż w odwiedziny do przyjaciół okazała się początkiem serii niefortunnych zdarzeń. Można by za nie obwiniać styl jazdy pana Błyska, ale nawet on nie mógł przewidzieć, że zostanie porwany przez trzy niedźwiedzie!!!
Tę uroczą książeczkę dla dzieci Tolkien zaczął tworzyć najprawdopodobniej w 1928 roku dla swoich trzech synów - Johna, Michaela i Christophera. Podobnie jak w przypadku innych opowieści ułożonych dla własnych dzieci, czyli Listów do św. Mikołaja, Łazikantego, Rudego Dżila i jego psa oraz Hobbita, istniała ona najpierw w formie ustnej; podobnie też do nich (z wyjątkiem Rudego Dżila) sam ją zilustrował. Książka została wydana - pośmiertnie, w 1982 r. - właśnie w takiej formie, czyli w nadzwyczaj atrakcyjnej dla czytelnika postaci faksymile - każdej zadrukowanej stronie towarzyszy strona rękopisu z ilustracją Autora.
Jest to prosta historyjka o panu Błysku, niewprawnym kierowcy, siejącym spustoszenie swoim samochodem, którego ostatecznie z opresji ratuje hodowane przez niego dziwne zwierzę, na wpół żyrafa, na wpół królik, a bohaterowie są wzorowani na trzech pluszowych misiach synów Tolkiena oraz samochodziku z kierowcą, ulubionej zabawce jednego z nich. Ciekawostką jest wzmianka o Dziaduniu Gamgee, którego nazwisko przejął ojciec Sama z Władcy Pierścieni.
 

Zapraszamy do lektury! 

Drukuj | Wyślij znajomym | 2009-01-20 11:44 | Maja Rostkowska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too