Dziś jest
PL EN DE UK LT

Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Liceum Ogólnokształcące w Orzyszu » Publikacje nauczycieli » geografia

Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej

Miło mi poinformować społeczność naszej szkoły i wszystkich zainteresowanych, że tegorocznym zwycięzcą zawodów okręgowych jest uczeń ZSO w Orzyszu – Marek Duda.

Już od czterech lat uczniowie orzyskiego liceum biorą udział w Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej, której głównymi organizatorami są Uniwersytet Szczeciński i Stowarzyszenie Akademickie Europeica. Celem tej olimpiady jest promocja wiedzy o Unii Europejskiej wśród młodzieży szkól ponadgimnazjanych z całej Polski. Co roku olimpiada ma temat specjalny. Tym razem są to Fundusze strukturalne Unii Europejskiej w Polsce.
Olimpiada odbywa się w trzech etapach. Etap I to zawody szkolne, które polegają na udzieleniu pisemnej odpowiedzi na 20 pytań testowych. W tym roku do zawodów szkolnych przystąpiło czworo uczniów. Do zawodów okręgowych zakwalifikowało się dwóch uczniów: Marek Duda z klasy IIc i Mateusz Puławski z klasy IIa. Etap II to zawody okręgowe. Odbyły się one 29 marca w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Do zawodów okręgowych przystąpiło 50-ciu uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych województwa warmińsko-mazurskiego. Zawody okręgowe składają się z dwóch części. Pierwsza, to test zawierający 30 pytań. Druga, polega na udzieleniu ustnej odpowiedzi na pytania problemowe.  
Miło mi poinformować społeczność naszej szkoły i wszystkich zainteresowanych, że tegorocznym zwycięzcą zawodów okręgowych jest uczeń ZSO w Orzyszu – Marek Duda. Uzyskał on status Laureata Zawodów Okręgowych Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Po prostu jest najlepszy w województwie! Marka czeka etap III czyli zawody centralne. Odbędą się one w dniach 18-20 kwietnia w Szczecinie. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

 
Irena Sulima

nauczyciel-opiekun

 

Drukuj | Wyślij znajomym | 2008-04-01 11:54 | Irena Sulima

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too