Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzyskie spotkania ekumeniczne - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Informator

Orzyskie spotkania ekumeniczne

Drodzy czytelnicy i widzowie, 16 lutego br. zakończyliśmy realizację, nagrywanie spotkań ekumenicznych z cyklu „Spotkanie na Polanie”. Spotkania mają na celu zauważenie innych wyznań chrześcijańskich w naszej lokalnej społeczności, często w codziennej krzątaninie przez lata mijamy obcą nam świątynię i ze zdziwieniem zauważamy, że wychodzi z niej nasz sąsiad, znajomy.

Ekumenizm niweluje nawarstwione przez lata stereotypy, doprowadza do tolerancji, zrozumienia inności w chrześcijaństwie. Gośćmi spotkań byli trzej duchowni, ks. Marcin Pysz z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP z parafii w Piszu mającego również pod opieką wyznawców z naszej gminy, ks. kanonik Roman Szewczyk z Kościoła Rzymskokatolickiego, parafia pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Orzyszu oraz ks. Jarosław Kupryjaniuk z Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, parafia pw. Św. Jerzego w Orzyszu. Księża w czasie luźnej rozmowy przy kawie przybliżyli nam konfesje swoich chrześcijańskich wyznań, spotkania prowadził Sławomir Szymankiewicz. Niedługo prezentacja wywiadów, zapraszamy do obejrzenia na facebook Biblioteki Polany Kultury oraz na YouTube Polana Kultury.

Drukuj | Wyślij znajomym | 2021-02-18 09:08 | Agata Borchet

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too