Dziś jest
PL EN DE UK LT

Pieczenie pierników - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu » Przedszkole Miejskie "Niezapominajka" w Orzyszu

Pieczenie pierników

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierniczków. W Przedszkolu Miejskim Niezapominajka w Orzyszu unosił się zapach korzennych przypraw. Zgodnie z przedświąteczną tradycją 3 grudnia dla dzieci z grupy Oa oraz Ob był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one pierniczki.

Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek.

Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu  unosił się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy  pierniczki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami.Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

Wychowawczynie: Ewa Szaro,  Nikolina Rubin, Halina Sobocińska, Bożena Szewczyk

   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2020-12-04 07:35 | Bogdan Kraszewski

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too