Dziś jest
PL EN DE UK LT

Wznawiamy badania mammograficzne - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Zdrowie

Wznawiamy badania mammograficzne

Szanowne Panie,
informujemy, że wznawia się wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. Badania wykonywane w ramach w/w programu nie wymagają skierowania. Pamiętajmy, że systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Zachęcamy wszystkie Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie o nie zwlekanie z rejestracją na mammografię.

Jak zapewniają nas firmy wykonujące ten rodzaj badań, będą one wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności zarówno w zakresie wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w Orzyszu 11 sierpnia 2020r. w godz. od 10.00 do 16.00 przy Ośrodku Zdrowia, ul. Ogrodowa 12

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.  Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Kolejne terminy stacjonowania mammobusów:

– 20 sierpnia 2020 r. - Geneva Trust Polska

– 21 sierpnia 2020 r. - MEDICA

- 15 października 2020 r. - Geneva Trust Polska

- 5 listopada 2020r. - Geneva Trust Polska

– 18 listopada 2020 r. - LUX MED

 

 

Drukuj | Wyślij znajomym | 2020-07-30 14:12 | Jadwiga Gryncewicz

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too