Dziś jest
PL EN DE UK LT

Pobiegli dla Żołnierzy Wyklętych - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Sport » MOSiR Orzysz

Pobiegli dla Żołnierzy Wyklętych

Ponad trzystu uczestników, dwie trasy, jeden cel – upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych. 1 marca w Orzyszu odbył się V Nocny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Podobnych wydarzeń w tym dniu w Polsce było wiele, ale orzyski bieg był wyjątkowy, bo rozgrywany w nocnej scenerii.

Uczestnikom dystans 1963 metrów lub 5 kilometrów tradycyjnie przyszło przebiec o zmroku. Trasy prowadzące leśnymi ścieżkami biegacze rozświetlali za pomocą latarek i pochodni. Po raz kolejny taka formuła biegu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczestników, bo na starcie pojawiło się ponad 300 osób – przedstawicieli służb mundurowych, przyjezdnych z regionu i mieszkańców, którzy trasy postanowili przemierzyć często całymi rodzinami. Swoją obecność zaakcentowała także grupa orzyskich morsów. Miłośnicy zimowych kąpieli do wody weszli w liczbie ponad dwudziestu osób.

Na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a dodatkowo rozlosowano wiele atrakcyjnych nagród rzeczowych. Po zakończonym biegu na wszystkich czekała także wojskowa grochówka przygotowana przez 15 Mazurski Batalion Saperów, który w tym roku mocno wspomógł Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Nadleśnictwo Giżycko w przygotowaniu tego wydarzenia.

 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2020-03-03 08:33 | Łukasz Nikołajuk
Pokrewne (tag): sport

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too