Dziś jest
PL EN DE UK LT

Bieg Tygrysa zaprasza żądnych wyzwań - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Sport » MOSiR Orzysz

Wiadomość archiwalna

Archiwum

Bieg Tygrysa zaprasza żądnych wyzwań

Ruszyły zapisy do dziesiątej edycji Biegu Tygrysa. Jubileuszowa odsłona jednego z najtrudniejszych biegowych wyzwań w Polsce odbędzie się 22 sierpnia. Areną zmagań uczestników tradycyjnie już będzie kultowy poligon Orzysz.

To właśnie trasy prowadzące niemal w całości po czynnym poligonie wojskowym oraz głęboko militarny charakter biegu są tym co wyróżnia Bieg Tygrysa na tle podobnych wydarzeń w kraju.

W jubileuszowej, dziesiątej edycji na startujących czeka pięć kategorii biegowych, zróżnicowanych pod względem długości i stopnia trudności. Osoby pełnoletnie mogą spróbować swoich sił w jednej z czterech kategorii. Tymi najbardziej wymagającymi są Mała i Duża Beczka czyli 30-kilometrowa trasa naszpikowana osiemdziesięcioma przeszkodami. Małą Beczkę uczestnicy pokonują indywidualnie. W Dużej Beczce, pokonywanej z dodatkowym obciążeniem, start odbywa się w parach. Dodatkową uciążliwością Małej i Dużej Beczki jest konieczność startu w spodniach i butach typu wojskowego.

Nieco mniej wymagającymi kategoriami są Cross Poligonowy i Zaprawa, które można pokonać w dowolnym stroju. Trasa Crossu mierzy 21 kilometrów bez przeszkód, natomiast Zaprawa to 12-kilometrowy bieg i 25 przeszkód na trasie.  

Nowością tegorocznej edycji będzie kategoria Małego Tygrysa, czyli 500-metrowy dystans z 10 przeszkodami. W biegu tym udział będą mogły wystartować dzieci do lat 13, które podobnie jak dorośli uczestnicy, rywalizować będą o jak najlepsze miejsca.

Zapisy potrwają do 31 lipca (do 10 lipca w przypadku obcokrajowców). Zgłoszenia przyjmowane są na stronie www.biegtygrysaorzysz.pl lub www.superczas.pl. Dla uczestników przygotowana została także oferta zniżkowa, która uzależniona jest od terminu dokonania opłaty wpisowej. Do końca marca start w poszczególnych kategoriach wynosi – Zaprawa 50 zł, Cross Poligonowy 60 zł, Mała Beczka 70 zł, Duża Beczka 80 zł. Każdego miesiąca ceny będą rosły, by ostatecznie w lipcu wynieść - Zaprawa 100 zł, Cross Poligonowy 110 zł, Mała Beczka 120 zł, Duża Beczka 130 zł.

Więcej informacji o biegu, w tym regulamin, szczegółowy wykaz opłat oraz formularz zgłoszeniowy, znajduje się na stronie Biegu Tygrysa. Aktualności z biegu prezentowane są natomiast w wydarzeniu na portalu Facebook.
 
 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2020-03-03 20:36 | Łukasz Nikołajuk

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too