Dziś jest
PL EN DE UK LT

Patriotycznym krokiem pobiegli po kolejny rekord - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Sport » MOSiR Orzysz

Patriotycznym krokiem pobiegli po kolejny rekord

  • fot. Kamil Kierzkowski

Bieg Nocy Listopadowej staje się coraz jaśniejszym punktem na sportowej mapie regionu. Impreza zorganizowana już po raz czwarty, tradycyjnie dla uczczenia Święta Niepodległości, po raz kolejny zgromadziła rekordową liczbę startujących.

Na starcie stanęło blisko 350 osób z najróżniejszych stron regionu. Obok najliczniejszej grupy miejscowych  biegaczy do Orzysza zawitali także sportowcy z Pisza, Mrągowa, Szczytna, Kętrzyna, Ełku czy nawet Warszawy. W listopadowych ciemnościach wszystkim przyświecały pochodnie, latarki i główny cel – wspólnym biegiem oddanie hołdu niepodległej Ojczyźnie.

- Jest to magiczny bieg. Dla tych chwil, niepowtarzalnego klimatu i możliwości wspólnego świętowania warto tu być. W biegu startuję trzeci raz i na pewno nie po raz ostatni. – Biorę udział w wielu biegach, ale takiej atmosfery jak tu w Orzyszu nie ma nigdzie. Być tutaj w takim dniu to coś wyjątkowego. - to tylko niektóre z licznych opinii, które dało się słyszeć wśród uczestników.  

W tym roku swoją obecność mocno zaakcentowali także miłośnicy lodowych kąpieli. W blasku księżyca i przy gromkich brawach do wody wskoczyło ponad pół setki śmiałków, którym przewodziła rosnąca w siłę grupa z orzyskiego klubu ArysMors.

Do wspólnego, patriotycznego biegania sportowców tradycyjnie zaprosił już Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu, któremu wsparcia w przygotowaniu i podczas samej imprezy udzielili Nadleśnictwo Giżycko, Starostwo Powiatowe w Piszu i Ochotnicza Straż Pożarna w Orzyszu.

Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-11-12 18:04 | Łukasz Nikołajuk
Pokrewne (tag): sport

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too