Dziś jest
PL EN DE UK LT

...Z prac między Sesjami za okres od 01 października do 30 października 2019 roku - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Rada Miejska » Z prac między sesjami

...Z prac między Sesjami za okres od 01 października do 30 października 2019 roku

 

1 października – wspólnie z Zastępcą Burmistrza Beatą Jażdżewską i pracownikami MOPS w Orzyszu wręczałam róże z okazji Dnia Osób Starszych.

3 października – uczestniczyłam uroczystych obchodach ZŁOTYCH GODÓW małżeństw mieszkających na terenie Gminy Orzysz zorganizowanych przez Urząd Stanu Cywilnego w Orzyszu.

11 października – wspólnie z Radną Haliną Mikucką uczestniczyłam w obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Orzyszu oraz tego samego dnia uczestniczyłam w Dniu Edukacji oraz ślubowaniu I klas w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Okartowie.

14 października – uczestniczyłam w obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Dąbrówce.

14 października – odbyło się pozaplanowe posiedzenie sesji Rady Miejskiej w Orzyszu.

16 października – wspólnie z Radną Haliną Mikucką uczestniczyłam w uroczystościach z okazji pasowania pierwszoklasistów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Orzyszu.

18 października – wspólnie z Zastępcą Przewodniczącej Rady Zbigniewem Książek, Haliną Mikucką oraz Wiolettą Kiewlak uczestniczyłyśmy w otwarciu ścieżki edukacyjnej - śladami orzyskiej historii. Radna Wioletta Kiewlak do uczestnictwa zaangażowała młodzież ze szkoły podstawowej w Orzyszu.

23 października - odbyło się wspólne posiedzenie Stałych Komisji. Tematami zasadniczymi spotkania było: funkcjonowanie oświaty w Gminie Orzysz w roku szkolnym 2018/2019 oraz założenia do budżetu Gminy Orzysz na 2020 rok. Ponadto Radni Komisje wydały opinie projektów uchwał na najbliższą sesję Rady.

26 października - Radny Adam Myka uczestniczył w miejscowości Ogródek w otwarciu drogi powiatowej po zakończonym remoncie, połączonym z zakończeniem projektu ,,Nasze Podwórko” realizowanym przez Koło Gospodyń.

Radni w tym okresie zgłosili do Burmistrza:
Andrzej Rogiński zgłosił połamane drzewa na cmentarzu przy drodze do Szwejkówka.
Edward Majewski zwrócił się o podsypanie obrzeży drogi przy kościele w Okartowie.
Zbigniew Krawczyk zgłosił:
- w imieniu mieszkańców Dąbrówki potrzebę remontu dróg dojazdowych do pól uprawnych,
- nieświecącą lampę we wsi Dąbrówka.
Krzysztof Grądzki zwrócił się z prośbą o poprawę mocno uszkodzonej nawierzchni jezdni na skrzyżowaniu ul. Kajki i Ratuszowej w Orzyszu.
Halina Mikucka zwróciła się z prośbą, aby poinformować Caritas - właściciela działki na ul. Wyzwolenia o zabezpieczenia terenu, ponieważ miejsce to stało się lokalnym wysypiskiem śmieci.
Zgłosiłam potrzebę uprzątnięcia liści z terenu gminnego na Osiedlu Słonecznym.

Radni pełnili dyżury wg ustalonego harmonogramu.

Przewodnicząca Rady
/-/ Anna Pilarczyk

Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-11-22 10:36 | Joanna Drabent

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too