Dziś jest
PL EN DE UK LT

Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2019 - zakończona - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu » Szkoła Podstawowa w Orzyszu
reklama

Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2019 - zakończona

Realizowany projekt „To coś więcej niż hobby, to pasja!” , dofinansowany przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia z siedzibą w Warszawie, od razu zbliżył do siebie młodzież z obu krajów: Polski i Rosji. Najpierw młodzież z Gusiewa gościła w Orzyszu, aby później uczniowie z Orzysza wyjechali do Rosji. Działania w ramach realizacji projektu skupiały się wokół kręgów tematycznych: śpiew, turystyka, żeglarstwo, sport, sztuka, taniec, rękodzieło. Młodzi ludzie opowiadali o pasjach swoich rodziców i dziadków, dzielili się swoimi zainteresowaniami. Działania podsumowano 30 października 2019 r.

Po serdecznych powitaniach w Orzyszu i wspólnym ognisku, był  czas na zajęcia z pasjonatem sportu, żeglarstwa, myślistwa, rękodzieła, nauka gry w unihokeja, wspólne gry i zabawy, jak również Festiwal Talentów, wspólne nagranie piosenki, wykonanie muralu. W trakcie spotkań skupiono się też na pasji, jaką jest turystyka. Młodzież zwiedziła Świętą lipkę, Gierłoż, Kętrzyn, Giżycko. Debatowano na temat pasji w obu krajach, uczono się polskich i rosyjskich słówek na wesoło.

W trakcie wizyty w Gusiewie młodzi orzyszanie brali udział w warsztatach z tańca nowoczesnego i klasycznego, warsztatach teatralnych, uczyli się jazdy konnej, zwiedzili Muzeum historyczno-krajoznawcze. Nie zabrakło tez czasu na pasję, jaką jest sport i uczniowie jeździli na lodowisku, ćwiczyli aerobik, korzystali też z atrakcji w mini parku linowym. Były też zajęcia z rękodzieła, a nawet wspólne pieczenie pierników. Debatowano na temat pasji w obu krajach. Przy uroczystym śniadaniu podsumowano wizytę w Rosji.

Realizację projektu podsumowano również w Polsce, w trakcie wspólnego spotkania z uczniami i ich rodzicami, gdzie młodzi ludzie opowiadali o swoich wrażeniach i przeżyciach.

Realizacja projektu okazała się bardzo wartościowa. Działania pokazały, że w kwestii pasji i zainteresowań, mimo różnic narodowych,  jesteśmy my - Polacy i Rosjanie,  do siebie bardzo podobni. Oby więcej takich projektów i zadowolonych z ich uczestników. Dziękujemy Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia i Gminie Orzysz za dofinansowanie projektu.

Uczestnicy projektu                                                                                

Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-11-06 17:48 | Agnieszka Chaberska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too