Dziś jest
PL EN DE UK LT

Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2019 - zakończona - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu » Szkoła Podstawowa w Orzyszu
reklama

Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2019 - zakończona

Realizowany projekt „To coś więcej niż hobby, to pasja!”, dofinansowany przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia z siedzibą w Warszawie, od razu zbliżył do siebie młodzież z obu krajów: Polski i Rosji. Najpierw młodzież z Gusiewa gościła w Orzyszu, aby później uczniowie z Orzysza wyjechali do Rosji. Działania w ramach realizacji projektu skupiały się wokół kręgów tematycznych: śpiew, turystyka, żeglarstwo, sport, sztuka, taniec, rękodzieło. Młodzi ludzie opowiadali o pasjach swoich rodziców i dziadków, dzielili się swoimi zainteresowaniami. Działania podsumowano 30 października 2019 r.

Poserdecznych powitaniach w Orzyszu i wspólnym ognisku, był  czas na zajęcia z pasjonatem sportu, żeglarstwa,myślistwa, rękodzieła, nauka gry w unihokeja, wspólne gry i zabawy, jak równieżFestiwal Talentów, wspólne nagranie piosenki, wykonanie muralu. W trakciespotkań skupiono się też na pasji, jaką jest turystyka. Młodzież zwiedziłaŚwiętą lipkę, Gierłoż, Kętrzyn, Giżycko. Debatowano na temat pasji w obukrajach, uczono się polskich i rosyjskich słówek na wesoło.

Wtrakcie wizyty w Gusiewie młodzi orzyszanie brali udział w warsztatach z tańcanowoczesnego i klasycznego, warsztatach teatralnych, uczyli się jazdy konnej,zwiedzili Muzeum historyczno-krajoznawcze. Nie zabrakło tez czasu na pasję,jaką jest sport i uczniowie jeździli na lodowisku, ćwiczyli aerobik, korzystaliteż z atrakcji w mini parku linowym. Były też zajęcia z rękodzieła, a nawetwspólne pieczenie pierników. Debatowano na temat pasji w obu krajach. Przyuroczystym śniadaniu podsumowano wizytę w Rosji.

Realizacjęprojektu podsumowano również w Polsce, w trakcie wspólnego spotkania z uczniamii ich rodzicami, gdzie młodzi ludzie opowiadali o swoich wrażeniach iprzeżyciach.

Realizacjaprojektu okazała się bardzo wartościowa. Działania pokazały, że w kwestii pasjii zainteresowań, mimo różnic narodowych,  jesteśmy my - Polacy i Rosjanie,  do siebie bardzo podobni. Oby więcej takichprojektów i zadowolonych z ich uczestników. Dziękujemy CentrumPolsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia i Gminie Orzysz za dofinansowanieprojektu.

Uczestnicy projektu                                                                                

Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-11-06 17:48 | Agnieszka Chaberska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too