Dziś jest
PL EN DE UK LT

Wizyta w Zgierzu na „Zakończeniu Lata” - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Informator » Miasta Partnerskie

Wizyta w Zgierzu na „Zakończeniu Lata”

Wizyta w partnerskim mieście Zgierz na zaproszenie prezydenta Zgierza Przemysława Staniszewskiego odbyła się w dniach 13-14 września 2019 r. W wydarzeniu pod nazwą „Zakończenie Lata” wzięła udział delegacja w składzie: Pani Anna Pilarczyk Przewodniczącą Rady Miejskiej w Orzyszu, Pani Anna Kamińska Skarbnik Gminy, Pani Agata Borchet Naczelnik Wydziału Promocji, Pani Beata Szymankiewicz Dyrektor Muzeum Wojska Wojskowości i Ziemi Orzyskiej. W wydarzeniu uczestniczyły również delegacje z Litwy, Słowacji i Czech.

Przygotowany przez organizatorów program pobytu był pełen atrakcji, jednak na uwagę zasługuje niezwykły element tego programu a mianowicie wizyta w Mieście Tkaczy, historycznej dzielnicy Zgierza, która powstała w latach 1821-1830. Jest to jeden z największych projektów rewitalizacji budownictwa drewnianego w Europie. Było to niezwykłe wydarzenie  pn. „Zgierski Wehikuł Czasu”. Spacer w strojach z epoki, prezentacja XIX – wiecznych profesji, spektakl teatru marionetek i wiele innych atrakcji, wszystko to mogliśmy zobaczyć na własne oczy.

Wizyta była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania współpracy.

 

 

   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-09-17 12:50 | Agata Borchet

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too