Dziś jest
PL EN DE UK LT

Na jeziorze Orzysz walczyli o Mistrzostwo Polski - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Sport » MOSiR Orzysz

Na jeziorze Orzysz walczyli o Mistrzostwo Polski

Od 22 do 25 sierpnia w Orzyszu gościła jedna z najważniejszych tegorocznych imprez wędkarskich w naszym kraju. Przez trzy dni najlepsi wędkarze z Polski walczyli na jeziorze Orzysz o tytuł Indywidualnego Spinningowego Mistrza Polski.

Choć zawodnikom przyszło rywalizować w warunkach, które bardziej zachęcały do plażowania niż spędzania wielu godzin na łodzi z wędką w ręku, jezioro Orzysz obdarowało wędkarzy okazałym połowem. Przy wysokiej temperaturze i palącym od świtu do zmierzchu słońcu zawodnicy złowili łącznie 529 ryb, w tym 168 szczupaków i 361 okoni. Najdłuższy szczupak mierzył ponad 90 cm, a okoń równe 40.

Wędkarzem, który znalazł najlepszy sposób na poskromienie ryb został Józef Zaborowski, który z Orzysza powrócił z tytułem Spinningowego Mistrza Polski. Na podium stanęli także Paweł Bondarenko – wicemistrz i Tomasz Gajewski – zdobywca brązowego medalu.

Spinningowe Indywidualne Mistrzostwa Polski były kolejną dużą imprezą wędkarską rozegraną w tym roku na jeziorze Orzysz. To głównie efekt podpisanego wiosną porozumienia pomiędzy Gminą Orzysz a Polskim Związkiem Wędkarskim, które znacząco ograniczyło odłowy gospodarcze na jeziorze. Obecnie rybacy poławiać mogą jedynie węgorza i sielawę, na ściśle określonych warunkach.

Zmiana gospodarowania zasobami jeziora Orzysz sprawia, że staje się ono jednym z najpopularniejszych w naszym kraju, co widać nie tylko po ilości organizowanych zawodów, ale także obecności w Orzyszu coraz większej rzeczy wędkarzy z najodleglejszych zakątków Polski.


fot. Ł. Nikołajuk

Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-08-26 13:18 | Łukasz Nikołajuk
Pokrewne (tag): sport

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too