Dziś jest
PL EN DE UK LT

Jezioro Orzysz obdarowało wędkarzy rekordowym połowem - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Sport » MOSiR Orzysz

Jezioro Orzysz obdarowało wędkarzy rekordowym połowem

Rekordowym wynikiem, pod względem złowionych szczupaków, zapisały się inauguracyjne zawody cyklu Garmin Fishing League. Wędkarze z Polski i Litwy, którzy w dniach 18-19 maja zawitali nad jezioro Orzysz, złowili ponad 500 wymiarowych ryb, w tym 309 szczupaków i 220 okoni.

Jak podkreślali organizatorzy imprezy, takich wyników nie było jeszcze na zawodach organizowanych w naszym kraju.
 
- Jesteśmy pełni uznania dla tego co zobaczyliśmy tutaj. Przepiękne jezioro, a jeżeli doda się to tego, że społeczność wędkarska Orzysza plus samorządowcy zrobili tak piękną robotę, że to jezioro jest już praktycznie drugi rok bez siat, a my wędkarze możemy wreszcie łowić ryby w Polsce i nie wydawać pieniędzy w Szwecji Holandii, za to wszystko należą się ogromne brawa – mówili po zakończeniu zawodów triumfatorzy z Manyfik Team.

Wędkarze z Białegostoku nim mieli okazję podzielić się wrażeniami z wędkowania w Orzyszu musieli pokonać 62 inne załogi. W ciągu dwudniowej rywalizacji udowodnili jednak, że znają wędkarski fach jak mało kto, łowiąc 15 szczupaków i 2 okonie. To im przypadło także miano łowców największych okazów – szczupaka mierzącego 94 cm i „garbusa” o długości 38 cm.

- Tak naprawdę to rzucaliśmy i zwijaliśmy. To że osiągnęliśmy taki wynik, to nie dlatego że jesteśmy wielkimi asami wędkarstwa, po prostu ryb jest tu dużo i dzięki temu można osiągnąć taki wynik. – mówili ze skromnością zwycięzcy, komplementując jednocześnie orzyski zbiornik.

Na drugim stopniu podium rywalizację ukończył Gold Team Szczecin łowiąc jeszcze więcej ryb niż tryumfatorzy - 13 szczupaków i 7 okoni. Łączna długość wyciągniętych z wody okazów wyniosła jednak 225 cm., czyli o 25 centymetrów mniej od zawodników Manyfik Team. Grono medalistów zamknął Mikado Team, z łącznym wynikiem 223 cm., na które złożyło się 10 „zębatych” i 8 „pasiaków”.

W zawodach swoich sił próbowali także wędkarze zrzeszeni w Kole PZW Orzysz. Adam Leśniczy i Rafał Zienda zmagania zakończyli na 37 miejscu, natomiast Paweł Oszmian i Dariusz Klimaszewscy uplasowali się na 48 pozycji.

Osiągnięte wyniki są najlepszą rekomendacją dla słuszności podpisanego w marcu porozumienia Gminy Orzysz z Polskim Związkiem Wędkarskim, które między innymi znacząco ograniczyło odłowy sieciowe na jeziorze. Płynące zewsząd pozytywne opinie i słowa zadowolenia wędkarzy z pobytu w Orzyszu są natomiast najlepszą reklamą jeziora i magnesem, który w niedługim czasie może przyciągnąć nad „orzyskie” miłośników wędkowania z całej Polski.
 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-05-21 19:36 | Łukasz Nikołajuk
Pokrewne (tag): sport

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too