Dziś jest
PL EN DE UK LT

Zakaz wstępu na poligon ! - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Administracja » Centrum Reagowania Kryzysowego

Wiadomość archiwalna

Archiwum

Zakaz wstępu na poligon !

Informujemy, że od 01.12. 2018 r. do 21.12.2018 r. w godzinach od 8:0 do 24:00 prowadzone będą strzelania amunicją bojową oraz zajęcia z wykorzystaniem materiałów wybuchowych .Powyższe strzelania stanowią duże zagrożenie dla życia i zdrowia osób. Teren poligonu oznaczony tablicami inf. zgodnie z us. z dnia 22 czerwca 1995 r. jest terenem zamkniętym dla ludności cywilnej. Dodatkowo w rejonach obiektów szkoleniowych znajdują się maszty ostrzegawcze z czerwoną flagą w dzień i czerwoną latarnią w nocy, które oznaczają "ostre strzelanie".

W tych dniach obowiązuje bezwzględny zakaz wstępu na teren poligonu!

Powyższe strzelania stanowią duże zagrożenie życia i zdrowia dla osób, które zlekceważą zakaz wstępu na teren wojskowy - poligon.

Za nieprzestrzeganie powyższego zakazu będą nakładane kary administracyjne.

Lekceważenie zakazów wstępu na obiekty poligonowe, zbieranie runa leśnego, zbieranie metalowych części zużytego uzbrojenia, podnoszenie i zabawa nieznanymi przedmiotami, to główna przyczyna tragicznych zdarzeń z udziałem ludności cywilnej zamieszkującej w sąsiedztwie obiektów wojskowych. Zawsze istnieje możliwość znalezienia niewybuchów i niewypałów, a ich zbieranie, podnoszenie, czy nawet dotykanie może zakończyć się śmiercią lub kalectwem.

Teren poligonu oznaczony tablicami informacyjnymi jest terenem zamkniętym dla ludności cywilnej, szczególnie niebezpiecznym gdzie występują duże zagrożenia zdrowia i życia. Dodatkowo w rejonach obiektów szkoleniowych znajdują się maszty ostrzegawcze z czerwoną flagą - w dzień i czerwonym światłem w nocy, które oznaczają "ostre strzelanie".
Drukuj | Wyślij znajomym | 2018-11-28 09:45 | Agnieszka Milewska
Pokrewne (tag): komunikaty i ostrzeżenia

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24