Dziś jest
PL EN DE UK LT

Wydłużony termin rekrutacji - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Informator » Informacje i wydarzenia

Wydłużony termin rekrutacji

W związku z wakacjami, czasem urlopowym wydłużamy do 10.08.2018 rekrutację organizacji pozarządowych z woj. warmińsko-mazurskiego, ze szczególnym uwzględnieniem terenów wiejskich, chętnych do podnoszenia własnego potencjału rozwojowego, ludzkiego i operacyjnego w ramach projektu Rozwiń skrzydła.
Serdecznie zapraszamy organizacje, które są aktywne i poszukują nowych możliwości rozwoju lub inspiracji albo potrzebują wsparcia. Ten projekt jest dla Was. Rozwijajcie skrzydła!


Stowarzyszenie Forum Animatorów Społecznych zaprasza do udziału w projekcie „Rozwiń skrzydła” realizowanego ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
dodatkowe informacje i dokumenty na stronie:
lub:


W ramach projektu organizacja oraz jej członkowie mogą wziąć udział w następujących działaniach:

AKADEMIA ROZWOJU LOKALNEGO
Pięcio - sesyjny cykl edukacyjny dla liderów i członków organizacji pozarządowych z województwa. Akademia  umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu organizowania społeczności lokalnych, diagnozowania problemów i potrzeb, aktywizowania i mobilizowania do działania mieszkańców, tworzenia sieci współpracy - koalicji i partnerstw lokalnych, projektowania zmiany społecznej, realizacji inicjatyw rozwoju  lokalnego. Kładzie duży nacisk na partycypację obywatelską i włączanie społeczności lokalnej w procesy decyzyjne.
Terminy sesji :
I. 31.08-1/2.09.2018
II. 28-30.09.2018
III. 19-21.10.2018
IV. 09-11.11.2018
V. 30.11-1/2.12.2018

By uczestnikom Akademii pokazać w praktyce, jakimi metodami pracujemy i jak działają ośrodki  edukacji  nieformalnej,  jedna z sesji odbędzie się w Ośrodku integracyjno-szkoleniowym „Dobra Siła” w Starych Juchach, a druga w Miejscu Inicjatyw Pozytywnych - Kacze Bagno koło Nowego Miasta Lubawskiego. 

SZKOLENIA TEMATYCZNE
I. Public-relations i media społecznościowe w organizacjach pozarządowych.
Podczas szkolenia uczestnicy poznają możliwości mediów społecznościowych, zasady dbania o dobry wizerunek organizacji i kształtowania relacji publicznych, tworzenie koalicji, partnerstw, sieci.
II. Zarządzanie sobą w czasie.
Garść niezbędnej wiedzy dla skutecznych liderów NGO, którzy łącząc wiele funkcji i zadań każdego dnia, muszą znać zasady organizacji pracy, planowania działań w czasie oraz realizacji celów. Wszystkie 2 szkolenia będą prowadzone metodami aktywnymi przez doświadczonych trenerów.

FORUM INICJATYW LOKALNYCH
Forum, które w tym roku odbędzie się w dniach 13-15 września, to spotkanie dla przedstawicieli NGO, uczestników projektu, animatorów oraz zaproszonych gości (wybrane Departamenty Urzędu Marszałkowskiego, Lokalne Grupy Działania itp.). To swoista platforma wymiany doświadczeń, dzielenia się swoimi  spostrzeżeniami i problemami, a także chwalenia się tym, co nam wychodzi i zachęcania innych, by nie bali się iść swoją drogą. Podczas forum zaprezentujemy  ciekawe przykłady zarządzania organizacjami pozarządowymi, dobre praktyki w postaci rozwiązań technologicznych i narzędzi wykorzystywanych przez organizacje do skutecznego zarządzania. Będzie można również posłuchać o korzyściach płynących ze współpracy  JST i NGO.

WEBINARIA
To nowy sposób na przekazywanie wiedzy w pigułce. Czas oraz odległości nie jednokrotnie utrudniają nam zdobywanie wiedzy, a webinarium to sposób, by bez wychodzenia z domu  podnosić swoją wiedzę oraz kompetencje. Podczas webinariów poruszymy między innymi tematykę prawnych  i księgowych aspektów działania organizacji, zaś uczestnicy projektu będą mieli wpływ na tematy poruszane podczas tych spotkań.

KONKURS INICJATYW ROZWOJU LOKALNEGO
Każdą nabytą wiedzę trzeba podeprzeć działaniem w praktyce, dlatego w ramach projektu ogłoszony zostanie konkurs mini-grantów dla organizacji uczestniczących, który wyłoni 10 najlepszych inicjatyw promujących model rozwoju lokalnego, partycypacji społecznej, poczuciu sprawstwa i zaangażowania mieszkańców. Inicjatywy mają wzmacniać zdolności organizacyjne, angażować członków i wolontariuszy, podnosić profesjonalizm, a także zwiększać liczbę partnerów lokalnych. Dodatkowo premiowane będą inicjatywy odnoszące się do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Łączna pula środków przeznaczonych na konkurs to 20 tys. złotych, zaś wkład własny na poziomie min. 50% uwzględniać może pracę wolontariuszy, zasoby własne organizacji/społeczności oraz pozyskane środki od instytucji i przedsiębiorców lokalnych.

Przez cały okres realizacji działań z organizacjami uczestniczącymi w projekcie pracował będzie animator odpowiedzialny za bezpośredni kontakt, pomoc w identyfikowaniu ich potrzeb, wskazywanie możliwości rozwoju oraz zachęcanie do współpracy w ramach tworzonej sieci.
Jeśli zainteresowało Cię którekolwiek działanie to jest to projekt dla Ciebie i Twojej organizacji!
Zgłoś się już dziś - zapoznaj się z regulaminem, wypełnij formularz zgłoszeniowy i wyślij go do nas.
Skan wypełnionego formularza zgłoszeniowego prześlij do 10.08.2018 roku na e-mail: biuro@forumanimatorow.org, zaś oryginał drogą tradycyjną na adres  Forum Animatorów Społecznych, ul. Warszawska 55, 82-300 Elbląg.


Forum Animatorów Społecznych
Siedziba Kacze Bagno
Wybudowanie 4,
13-306 Kurzętnik

Biuro w Elblągu (adres korespondencji)
ul. Warszawska 55, 82-300 Elbląg,
tel.: 55 625 66 84 ; tel. kom.: 795 050 348
Tel./fax 55 643 43 12,

 Zapraszam
Paweł Wilk - animator
tel: 796 538 105 mail: pawelwilk8@gmail.com

Drukuj | Wyślij znajomym | 2018-08-06 13:46 | Jadwiga Gryncewicz

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24