Dziś jest
PL EN DE UK LT

Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Gminy Orzysz - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Informator » Informacje i wydarzenia

Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Gminy Orzysz

Polecamy nowe wydanie Biuletynu a w nim m.in.
"ORZYSZ NA STAŁE WPISAŁ SIĘ W TURYSTYCZNĄ MAPĘ POLSKI"

Sezon wakacyjny już rozpoczęty. Jak corocznie Dni Orzysza wprowadzają naszą gminę w turystyczny ruch na Warmii i Mazurach. W tym roku święto naszego miasta obchodziliśmy pod hasłem „Od Bałtyku do Mazurskiego Morza – Święto Rybaka w Orzyszu” oraz wspólnego smażenia fishburgerów, które zostało dofinansowane w 80 % z funduszy unijnych. Dzięki nim zaproponowaliśmy gościom obchodów bogatą oprawę z mnóstwem atrakcji dla dzieci i dorosłych. Ważnym momentem było otwarcie nowo wybudowanej promenady pieszo - rowerowej nad rzeką Orzyszą, połączone z zasadzeniem kolejnych drzew na stulecie niepodległości Polski. Wspólnie z merami delegacji miast litewskich Varena, Skuodas i Alytus oraz merem Gori (Gruzja), merem Choroszewa (Ukraina) i merem Gusiewa (Rosja), smażyliśmy dla Państwa kotlety rybne w świetnie zorganizowanej kuchni przez restaurację Pani Małgorzaty Malik. Programu obchodów nie zepsuła nam też nieobecność Dody, która zgodnie z podpisanym kontraktem zobowiązana była do zaproponowania co najmniej trzech propozycji swojego zastępstwa. Wybraliśmy młodą, ale już uznaną solistkę polskiej estrady Panią Ewelinę Lisowską, która ściągnęła pod scenę mrowie widzów. Wiele wysiłku w przygotowanie tegorocznych obchodów Dni Orzysza włożyli pracownicy Wydziału Promocji, MOSiRU, ZUK-u i Domu Kultury za co składam podziękowania.

Przed nami jednak już kolejne propozycje wakacyjne atrakcje zachęcające turystów do przyjazdu do Orzysza Wojskowej Stolicy Polski. Za kilka dni w sobotę 14 lipca wydarzenie, które ściąga do nas dziesiątki tysięcy turystów z całej Polski. WALKA CZOŁGÓW w tym roku pod patronatem Ministra Obrony Narodowej, Wojewody Warmińsko – Mazurskiego i Marszałka Województwa, przygotowana została jeszcze z większym rozmachem z uwzględnieniem uwag z przebiegu ubiegłorocznego wydarzenia. Ogromne parkingi na ulicy Wierzbińskiej oraz za zabudowaniami w Wierzbinach i nowy parking wojskowy na poligonie pomieszczą około 10 tysięcy samochodów. Mimo to zachęcam mieszkańców Orzysza do skorzystania z transportu rowerowego lub przybycia pieszo. Specjalna aplikacja GPS (znajdziecie ją Państwo na naszych Facebookach i na stronie urzędu) pozwoli dojechać na właściwy parking. Do czuwania nad bezpieczeństwem na drogach, parkingach i terenie imprezy zaangażowanych zostało 207 pracowników ochrony, 120 strażaków, 80 policjantów i ponad 100 żołnierzy. Tak skuteczne promowanie naszej marki turystycznej ORZYSZ WOJSKOWA STOLICA POLSKI nie byłoby możliwe bez wsparcia żołnierzy z naszych jednostek wojskowych. Za to ogromne zaangażowanie składam podziękowanie Panu generałowi Jarosławowi Gromadzińskiemu i żołnierzom 15 GBZ,  Panu ppłk Jarosławowi Wyszeckiemu - komendantowi Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w  Bemowie Piskim i Jego żołnierzom oraz żołnierzom Batalionu Saperów i Żandarmerii. Serdeczne podziękowania kieruję też do naszych gminnych i powiatowych policjantów oraz strażaków ochotników i strażaków PSP w Piszu. Wielki wysiłek wkładają w przygotowanie tego wydarzenia pracownicy wszystkich gminnych jednostek organizacyjnych, których działania koordynuje Pani Beata Szymankiewicz dyrektor Muzeum. Wielki szacunek dla wszystkich zaangażowanych w organizację WALKI CZOŁGÓW 2018.

Sezon wakacyjny zamknie trzydniowy Piknik Militarny tradycyjnie z orzyskimi obchodami Dnia Święta Wojska Polskiego, BIEGIEM TYGRYSA i rekonstrukcją historyczną 1920, który odbędzie się w dniach 17- 19 sierpnia.

W te wakacje wspólnie z Zarządem Głównym PZW i Kołem Wędkarskim w Orzyszu rozpoczynamy promocję naszej nowej marki turystycznej ORZYSKA WIOSKA WĘDKARSKA, która wpisuje się w nasze tradycyjne hasło Orzysz Naturalnie. Już w lipcu planujemy podpisanie umowy z prezesem Zarządu Głównego PZW Panem Teodorem Rudnikiem o wyłączeniu jeziora Orzysz z połowów sieciowych, pełnej kontroli orzyskich wędkarzy nad gospodarką rybacką na tym jeziorze, a także włączenie na stałe jeziora Orzysz przez PZW do kalendarza ogólnopolskich zawodów wędkarskich.

Dzięki tym i wielu innym działaniom wspólnie sprawiliśmy, że Orzysz i nasza gmina na stałe wpisuje się w regionalną i ogólnopolską mapę turystyczną z tendencją na rosnące zainteresowanie turystów. Zadanie jakie postawili przede mną cztery lata temu mieszkańcy naszej gminy - „Orzysz jest miastem przejazdowym, chcemy, żeby był miastem, w którym zatrzymują się turyści” – zostało wykonane.  Teraz przed nami kolejne wyzwanie. Musimy turystów zatrzymać w naszej gminie na dłużej. Do tego są potrzebne nowe miejsca noclegowe i gastronomiczne. Dlatego już w tym rok wspólnie z orzyskimi przedsiębiorcami i właścicielami gruntów rozpoczniemy zintegrowaną  kampanię promocyjną terenów inwestycyjnych w naszej gminie. Ten proces rozpoczynają spotkania konsultacyjne w ramach projektu unijnego „7 Cudów Mazur”- promocja gospodarcza Wielkich Jezior Mazurskich.

Zachęcam mieszkańców naszej gminy i turystów wypoczywających u nas do aktywnego udziału w gminnych przedsięwzięciach turystycznych sezonu wakacyjnego ‘2018.

Załączniki

  1. Pobierz załącznik
Drukuj | Wyślij znajomym | 2018-07-12 12:35 | Agata Borchet

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24