Dziś jest
PL EN DE UK LT

DNI ORZYSZA 2018 - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura

DNI ORZYSZA 2018

Orzysz na stałe wpisał się w turystyczną mapę Polski

Sezon wakacyjny już rozpoczęty. Jak corocznie Dni Orzysza wprowadzają naszą gminę w turystyczny ruch na Warmii i Mazurach. W tym roku święto naszego miasta obchodziliśmy pod hasłem „Od Bałtyku do Mazurskiego Morza – Święto Rybaka w Orzyszu” oraz wspólnego smażenia fishburgerów, które zostało dofinansowane w 80 % z funduszy unijnych.

Dzięki nim zaproponowaliśmy gościom obchodów bogatą oprawę z mnóstwem atrakcji dla dzieci i dorosłych. Ważnym momentem było otwarcie nowo wybudowanej promenady pieszo - rowerowej nad rzeką Orzyszą, połączone z zasadzeniem kolejnych drzew na stulecie niepodległości Polski. W trakcie święta tytuł „Zasłużony dla Gminy Orzysz” nadano Panom Janowi Maciejewskiemu oraz Krzysztofowi  Marusińskiemu.  Wspólnie z merami delegacji miast litewskich Varena, Skuodas i Alytus oraz merem Gori (Gruzja), merem Choroszewa (Ukraina) i merem Gusiewa (Rosja), smażyliśmy dla Państwa kotlety rybne w świetnie zorganizowanej kuchni przez restaurację Pani Małgorzaty Malik. Nie zabrakło również akcentu wojskowego i jak na Wojskową Stolicę przystało nasi goście wzięli udział w zawodach sportowych na strzelnicy w Orzyszu. Programu obchodów nie zepsuła nam też nieobecność Dody, która zgodnie z podpisanym kontraktem zobowiązana była do zaproponowania co najmniej trzech propozycji swojego zastępstwa. Wybraliśmy młodą, ale już uznaną solistkę polskiej estrady Panią Ewelinę Lisowską, która ściągnęła pod scenę mrowie widzów. Wiele wysiłku w przygotowanie tegorocznych obchodów Dni Orzysza włożyli pracownicy Wydziału Promocji, MOSiRU, ZUK-u i Domu Kultury za co składam podziękowania.

Zachęcam mieszkańców naszej gminy i turystów wypoczywających u nas do aktywnego udziału w gminnych przedsięwzięciach turystycznych sezonu wakacyjnego ‘2018.

                                                                                                                                                   Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski

 

Święto Rybaka – mocny akcent na finał projektu - FOTOGALERIA


Święto Rybaka – niezapomniany sposób na mazurską rybkę - FOTOGALERIA


XIV Orzyskie Spotkania Folklorystyczne na nowej scenie mobilnej - FOTOGALERIA

 
 
 

 
   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2018-07-11 16:12 | Agata Borchet

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24