Dziś jest
PL EN DE UK LT

Gala otwarcia Orzyskiego Pałacu Kultury - relacja - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura » Dom Kultury

Gala otwarcia Orzyskiego Pałacu Kultury - relacja

Metamorfoza lokalnej kultury dokonała się dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który udzielił Gminie Orzysz wsparcia finansowego w kwocie 120 000 złotych na realizację projektu pod nazwą „Orzyski Pałac Kultury – nowoczesna i stylowa przestrzeń dla rozwoju kultury lokalnej”.

W trakcie gali otwarcia dyrektor Domu Kultury, Joanna Kamieniecka powitała licznie przybyłych gości, po czym ks. Proboszcz Lech Gardocki dokonał święcenia pomieszczeń, dając błogosławieństwo do dalszej owocnej pracy. Pan Burmistrz w swoim przemówieniu zarysował obecne, konstruktywne zmiany w sektorze kultury na kanwie planowanych inwestycji w nadchodzących latach, które tworzą spójne kontinuum. Planowane są znaczne zmiany infrastrukturalne Biblioteki Publicznej w Orzyszu a także remont pawilonów sąsiadujących z Orzyskim Pałacem Kultury. Dyrektor Domu Kultury streściła cele zrealizowanej inwestycji i sposób ich realizacji. Pracownicy Domu Kultury otrzymali wiele ciepłych słów, serdecznych życzeń a nawet prezentów od przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji. Starosta i Wicestarosta Powiatu Piskiego podarowali na ręce dyrektor elegancką tablicę gratulacyjną a Batalion NATO wręczył odznakę uznania za dotychczasową współpracę. Po wokalnej prezentacji artystycznej nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi z rąk Burmistrza, Wicestarosty, Księdza oraz dyrektor Domu Kultury. Goście poczęstowani zostali tortem i zaproszeni do zwiedzania pomieszczeń Orzyskiego Pałacu Kultury. Zupełną nowością była II kondygnacja, nieużytkowana od dziesiątek lat, która teraz przeistoczyła się w Galerię Twórców Orzyskich. Funkcjonuje tam także Kafejka Artystyczna, w której można obejrzeć wystawy malarskie Henryka Wysmułka oraz Witolda Wysmułka. Wiele pozytywnych recenzji zebrało powołane do życia Studio Nagrań wraz z realizatorką.

Otwarcie Orzyskiego Pałacu Kultury miało miejsce w Dniu Zakochanych a z obserwacji  gości wynika, że obustronna miłość zaiskrzyła. Zapraszamy Orzyszan do nowej siedziby Domu Kultury, miejsca stylowego i pełnego twórczej energii!

   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2018-02-15 07:57 | Joanna Kamieniecka

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24