Gradem goli uczcili nadejście nowego roku - Orzysz.pl

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Sport » MOSiR Orzysz

Gradem goli uczcili nadejście nowego roku

Kiedy jedni odsypiali po tanecznych trudach sylwestrowej nocy inni na sportowo witali się z 2018 rokiem. W pierwszy dzień stycznia na Boisku Orlik doszło bowiem do piłkarskiej konfrontacji orzyskich Śniardw z reprezentacją Gminy Orzysz.

W ten sposób podtrzymano trwającą już od dziewięciu lat tradycję Noworocznego Meczu Piłki Nożnej, który co roku inauguruje cykl sportowych imprez w gminie Orzysz. I choć pojedynek ten ma symboliczny i towarzyski wymiar, wbrew pozorom emocji w nim nie brakuje.

Dodatkowego smaczku tegorocznej rywalizacji dodawał fakt, że obie drużyny przed rozpoczęciem spotkania miały na koncie po cztery triumfy. Wynik poniedziałkowego pojedynku decydował więc, która z drużyn obejmie w rywalizacji prowadzenie.

Fotogaleria - IX Noworoczny Mecz Piłki Nożnej

Mocno do serca wzięli to sobie piłkarze Śniardw, którzy już po dwóch minutach gry objęli prowadzenie za sprawą Krzysztofa Czaplickiego, strzelca pierwszego gola w gminie Orzysz w 2018 roku. Przed zmianą stron zawodnikom miejscowego klubu sztuka ta udała się jeszcze cztery razy. Przerwa mobilizująco podziałała natomiast na reprezentantów Gminy Orzysz, którzy już od pierwszych chwil drugiej połowy zaczęli odrabiać straty, sprawiając, że do ostatnich minut nie było wiadomo, która z drużyn ostatecznie będzie mogła pochwalić się piątym w historii triumfem. Ostatecznie w końcówce więcej zimnej krwi zachowały Śniardwy, wygrywając dwiema bramkami – 10:8.

Śniardwy Orzysz – Gmina Orzysz 10:8 (5:0)

Bramki dla Śniardw: Piotr Kowalczyk 2, Hubert Masiewicz 2, Łukasz Nikołajuk 2, Adam Sztachański, Kamil Radzikowski, Krzysztof Czaplicki, Kacper Koniecko

Bramki dla Gminy Orzysz: Wojciech Górecki 3, Artur Kropiewnicki 2, Paweł Kubrowski, Łukasz Lubelski, Przemysław Cyran

Śniardwy Orzysz: Patryk Kleczkowski, Adrian Kobryński, Kacper Koniecko, Krzysztof Czaplicki, Hubert Masiewicz, Adam Sztachański, Bartosz Tomaszewski, Marcin Zych, Łukasz Nikołajuk, Kamil Radzikowski, Piotr Kowalczyk

Gmina Orzysz: Przemysław Cyran, Łukasz Lubelski, Adam Rusielewicz, Wojciech Górecki, Paweł Kubrowski, Adam Pogorzelski, Marek Makarewicz, Bogdan Golonka, Artur Kosiński, Artur Kropiewnicki

Drukuj | Wyślij znajomym | 2018-01-02 10:43 | Łukasz Nikołajuk
Pokrewne (tag): sport

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24