Dziś jest
PL EN DE UK LT

W orzyskiej halówce najlepsi idą łeb w łeb - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Sport » MOSiR Orzysz
reklama

W orzyskiej halówce najlepsi idą łeb w łeb

W minionych latach po kilku kolejkach Orzyskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej można było zawęzić grono faworytów do kilku drużyn. W tym roku jest jednak zupełnie inaczej.

Po trzech seriach gier w gronie dwunastu drużyn próżno jest szukać zdecydowanego lidera i zarazem faworyta do mistrzowskiego tytułu. Wydaje się, że o czołowe lokaty może bić się aż sześć zespołów. Tak w obecnej chwili mówi przede wszystkim tabela, która pokazuje, że tegoroczne rozgrywki mogą być najbardziej wyrównanymi od lat.
 
W poprzednich edycjach ton zmaganiom nadawały dwie, góra trzy drużyny, które często do ostatnich kolejek wygrywały mecz za meczem. Tym razem już trzy kolejki wystarczyły, aby żaden zespół nie mógł pochwalić się kompletem zwycięstw.
 
W minioną niedzielę, jako ostatni, punkty solidarnie zgubili lider z wiceliderem. Orkan Drygały podzielił się punktami z Promilem (2:2), zaś DS Benianinek zaledwie zremisował z Dekadą 70 (5:5), co należy uznać za największą niespodziankę 3. kolejki. Tym bardziej, że zawodnicy Beniaminka prowadzili w pewnym momencie już 4:1. Wyniki pozostałych spotkań pozwoliły jednak obu drużynom utrzymać dwie pierwsze lokaty w tabeli.
 
Na najniższym stopniu podium plasuje się Makro Team, który nie miał problemów z pokonaniem Na Bojowo. Wygrana 5:1 sprawiła, że zespół z Ełku ma siedem punktów, tyle samo co dwie pierwsze ekipy. "Oczkiem" mniej legitymują się Bomir-Orzysz i 15 Batalion Saperów. Bomir w niedzielę nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem AS Poganiaczy (10:1), natomiast „saperzy” zanotowali pewną wygraną z Gaudynkami (6:1).

Pierwsze punkty zapisali na swoim koncie Strażacy OSP, którzy w konfrontacji dwóch drużyn z zerowym dorobkiem punktowym, pokonali Monar Gaudynki aż 15:1, co jest najwyższym wynikiem po trzech seriach spotkań.

Ostatnia kolejka pozwoliła kilku zawodnikom na wzbogacenie swoich kont bramkowych. O dwa trafienia dorobek poprawił Dawid Grądziel (DS Beniaminek), który z ośmioma golami przewodzi klasyfikacji strzelców. O jedną bramkę wyprzedza on Piotra Kowalczyka (Bomir-Orzysz). Na najniższym stopniu podium plasuje się kolejny gracz DS Beniaminek – Martyn Potaś, który podobnie jak jego kolega, w 3. kolejce także powiększył swój dorobek o dwa gole i łącznie bramkarzy rywali pokonywał już sześciokrotnie.

W 2017 roku piłkarze na parkiet orzyskiej hali wyjdą jeszcze raz. Na sobotę 30 grudnia zaplanowana została bowiem 4. kolejka, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.

Drukuj | Wyślij znajomym | 2017-12-19 16:20 | Łukasz Nikołajuk
Pokrewne (tag): sport

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24