ERROR: integer out of range W Orzyszu pokazali najpiękniejsze okazy regionu - Orzysz.pl
Dziś jest
PL EN DE UK LT

W Orzyszu pokazali najpiękniejsze okazy regionu - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Sport » MOSiR Orzysz
reklama

W Orzyszu pokazali najpiękniejsze okazy regionu

W miniony weekend miłośnicy gołębi tłumnie zjawili się w Orzyszu. Magnesem przyciągającym ich do Sali widowiskowo-sportowej była 31. Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych.

W dniach 9-10 grudnia w orzyskiej hali sportowej odbyła się jedna z największych w tym roku wystaw adresowanych do hodowców gołębi pocztowych z północno-wschodniej części Polski. Zaprezentowano w niej ponad 300 okazów, w klasach sportowych i olimpijskich, pochodzących od hodowców z Warmii i Mazur, Podlasia i północnej części Mazowsza.

Wystawa była przede wszystkim doskonałą okazją do spotkań i wymiany doświadczeń. Można było podczas niej podziwiać nie tylko najpiękniejsze okazy regionu ale także zapoznać się z szerokim asortymentem produktów przydatnych w hodowli. Swoje akcesoria prezentowali producenci i dystrybutorzy karmy, odżywek i leków czy przedstawiciele firm specjalizujących się w sprzedaży systemów elektronicznych i transportowych, niezwykle istotnych podczas organizacji zawodów lotowych.
 
 
Nie brakowało również osób, które do Orzysza przyjechały specjalnie z zamiarem zakupu gołębi. Wszak prezentowane okazy pochodziły od wystawców wielokrotnie nagradzanych w konkursach i zawodach organizowanych w całym kraju.

Podczas wystawy można było także uzyskać przepustkę na styczniową, ogólnopolską wystawę do Katowic. Sztuka ta udała się między innymi orzyszaninowi – Jarosławowi Rakowskiemu, którego gołąb uzyskał I nagrodę w kategorii Standard. Sukces odniósł także inny hodowca z Orzysza - Antoni Skrzeczkowski, zdobywając pierwszą nagrodę w kategorii Sport E Standard.

31. Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych odbywała się pod honorowym patronatem burmistrza Orzysza Zbigniewa Włodkowskiego i starosty powiatu gołdapskiego Andrzeja Ciołka.
 
Warto odnotować, że już po raz trzeci białostocki okręg Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych zdecydował się zorganizować wystawę okręgową właśnie w Orzyszu. Wcześniej orzyska hala gościła wystawców w roku 2012 i 2013.
 
 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2017-12-11 14:41 | Łukasz Nikołajuk
Pokrewne (tag): sport

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24