Dziś jest
PL EN DE UK LT

STRONG Dożynki w rytmie silników traktorów płynące miodem, mlekiem i mnóstwem atrakcji - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura » Dom Kultury
reklama

STRONG Dożynki w rytmie silników traktorów płynące miodem, mlekiem i mnóstwem atrakcji

Dożynki Powiatowo-Gminne pod hasłem "Święto chleba - mlekiem i miodem płynące" wzbudziły wiele pozytywnych emocji i przebiegły w atmosferze międzypokoleniowej zabawy i zdrowej rywalizacji.

Ranga powiatowo-gminna tegorocznych dożynek, których gospodarzami była gmina Orzysz oraz Powiat Pisz sprowadziła w orzyskie progi zacnych gości wśród których znaleźli się posłowie, senatorzy, księża, przedstawiciel Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, samorządowcy z gmin Biała-Piska, Pisz, i Ruciane -Nida, delegacja z litewskiego rejonu Alytus, partnerzy wydarzenia z branży związanej z mlekiem, miodem i chlebem, sołtysi, koła gospodyń wiejskich, członkowie Izby Rolniczej z Orzysza i Pisza, przedstawiciele policji, żandarmerii, straży pożarnej, orzyscy przedsiębiorcy i pracodawcy, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych, mieszkańcy gminy i powiatu, organizacje pozarządowe, rolnicy, działkowcy, sadownicy.

            Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się Mszą Świętą, po której odśpiewano wspólnie hymn Orzysza oraz odbył się obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu śpiewaczego ORZYSZANKI i przyjaciół Domu Kultury. Gości dożynkowych powitał Burmistrz Orzysza w towarzystwie Starosty - sołtysa Grzegorz i Starościny dożynek - Pani sołtys Okartowa. Po przemówieniach , Starosta Powiatu, Andrzej Nowicki i Burmistrz Orzysza, Zbigniew Włodkowski wręczyli odznaki honorowe "Zasłużony dla rolnictwa" dwojgu wyróżniającym się rolnikom: p. Dorocie Ślesińskiej z Grzegorz oraz P. Bronisławowi Sawicz z Gaudynka. Szanowni goście i gospodarze udali się w tłum z koszami świeżo upieczonego chleba, aby symbolicznie przełamać się nim. Ciekawym punktem uroczystości było także wysadzenie 20 miododajnych lip na terenie Grzegorz przez naszych włodarzy.

Dożynki obfitowały w chleb, mleko i miód dzięki partnerom, najlepszym specjalistom w tych branżach: Technikum Pszczelarskiemu z Pszczelej Woli, Wojewódzkiemu Związkowi Pszczelarzy z Olsztyna, Rejonowemu Kołu Pszczelarzy w Piszu, firmie Wakont, Mazurskiemu Stowarzyszeniu Aktywności Lokalnej w Orzyszu, Piekarni Mroczkowski, Zakładowi Produkcji Mleczarskiej MLEKPOL w Mrągowie oraz firmie Agrovis. Odbyło się wręczenie nagród w konkursach dożynkowych na  Najpiękniejszy Wieniec Gminny i Powiatowy, Najpiękniejsze Stoisko Wystawiennicze, Najlepszą Nalewkę na Miodzie, Najsmaczniejszy Sernik, Najlepszy Chleb Domowego Wypieku oraz Miss Dożynek 2017.

Prawdziwe tłumy przyciągnął pod scenę gość specjalny orzyskich dożynek: utytułowany strongman, wielokrotny mistrz świata, zawodnik mieszanych sztuk walki, który tego samego dnia zamieścił post na swoim fanpage'u pt."Było miło w Orzyszu, wyścigi traktorów pierwsza klasa!". Pudzian spotkał się z przedstawicielami międzynarodowego batalionu NATO, stacjonującego w Orzyszu, wśród których byli także zawodnicy MMA.  

  Szczególną atrakcją okazały się zorganizowane po raz pierwszy w naszej gminie przez Dom Kultury w Orzyszu Wyścigi Traktorów oraz Quadów, dla których specjalnie zbudowano odrębne tory wyścigowe. W części artystycznej imprezy na scenie zaprezentowała się młodzież orzyska z Hymnem Orzysza, zespół śpiewaczy Orzyszanki, kapela rodzinna Bałdygów, Skansen Band, Biesiada Góralska, Fajters oraz Mariusz Rybasow.

Szczególne podziękowania ślemy w stronę sołtysa i mieszkańców Grzegorz, którzy wsparli organizację imprezy ogromnym zaangażowaniem. Ukłony w stronę naszych niezawodnych Kół Gospodyń Wiejskich oraz Straży Pożarnej a także mieszkańców, którzy wykazali się hojną inicjatywą sponsorską. 

Joanna Kamieniecka

 

 

 

 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2017-09-05 01:27 | Joanna Kamieniecka

Dom Kultury


Dom Kultury

ul. Wojska Polskiego 5
12-250 Orzysz


87 423 70 10

dk@orzysz.pl

www.dk.orzysz.pl

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24