Dziś jest
PL EN DE UK LT

Spotkanie z „Ludźmi z pasją”. - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Biblioteka Miejska
reklama

Spotkanie z „Ludźmi z pasją”.

18 maja, na zaproszenie Pani Dyrektor Gimnazjum Agnieszki Chaberskiej, grupa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Orzyszu zaprezentowała uczniom swoje pasje i zainteresowania.

Ryszard Grygorowicz to zapalony filatelista, który posiada 40 klaserów ze znaczkami pocztowymi. Jest to kolekcja znaczków polskich od 1944 roku, o różnorodnej tematyce, znaczki czyste, niestemplowane.

Krystyna Grygorowicz to kobieta posiadająca magiczne i zdolne dłonie. Maluje obrazy o tematyce religijnej ale nie tylko. Tworzy cuda metodą decoupage, namiętnie produkuje kartki okolicznościowe różnorodnymi technikami. W trakcie spotkania wygłosiła krótki wykład na temat różnych technik malarskich – na papierze kredowym czy styropianie.

Regina Marusińska wie wszystko o sztuce pisania ikon. Mało tego, sama również je pisze. Gimnazjalistom zaprezentowała swoje prace i opowiedziała, jak wygląda cały proces tworzenia ikony – od deski do gotowego dzieła.

Barbara Szkolarz podróżuje. Zakochana w Morzu Czerwonym i Egipcie, a przede wszystkim w przepięknych rafach koralowych. W trakcie spotkania podzieliła się swoją wiedzą o Egipcie i jego zabytkach a także o snorkelingu – nurkowaniu z maską i rurką.

Stroną organizacyjną spotkania tych trochę starszych uczniów z tymi nieco młodszymi zajęła się Pani Dziekan UTW w Orzyszu Małgorzata Stachurka.

Drukuj | Wyślij znajomym | 2017-05-18 15:48 | Maja Rostkowska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24