Dziś jest
PL EN DE UK LT

Wycieczka do Ogródka - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu » Szkoła Podstawowa w Orzyszu
reklama

Wycieczka do Ogródka

Czy warto poznawać historię naszej najbliższej okolicy, jej mieszkańców? Czy należy pokazywać dzieciom piękno naszej małej ojczyzny, odkrywać jej uroki, małe i większe tajemnice? Bez wątpienia tak. Dlatego też dnia 18.09.2015, klasy IV b i V a pod opieką p. Katarzyny Kizling, p. Sylwii Wrzosek oraz p. Agaty Naruckiej, wybrały się na wycieczkę do pobliskiego Ogródka.

W tej malutkiej wsi położonej nad jeziorem Kraksztyn, żył i tworzył jeden z najwspanialszych i najbardziej znanych przedwojennych poetów ludowych- Michał Kajka. W jego domu utworzono muzeum, w którym można zobaczyć piękna ekspozycję dotyczącą historii naszego regionu oraz życia i twórczości poety. Sam Ogródek można zwiedzić w kilkanaście minut, chyba że jest się miłośnikiem ciekawych wrażeń i zagadek. Dzięki questingowi zatytułowanemu „ Ogródek oczami Michała Kajki” mieliśmy okazję poznać wieś od innej, bardzo interesującej strony. Każdy uczestnik wycieczki dostał egzemplarz questu, z którym zwiedzaliśmy Ogródek, jednocześnie czytając wskazówki oraz odgadując zagadki. Musieliśmy rozwiązać je wszystkie, aby na koniec wyszło nam hasło. Wędrując polną drogą, dotarliśmy do dawnej szkoły, będącej teraz świetlicą wiejską, następnie do cmentarza i grobu Michała i Wilhelminy Kajki. Wracając przez wieś podziwialiśmy piękne widoki i…. XIX- wieczny bruk pokrywający drogę. W muzeum czekał na nas p. Sławomir Szymankiewicz, który oprowadził nas po budynku i pięknie opowiedział o historii naszego regionu oraz o życiu i twórczości Michała Kajki. Odpowiedział na pytania, wyjaśnił znaczenie hasła z questu. Było to trudne słowo: akostrych, które oznacza technikę pisania wierszy, stosowaną przez Michała Kajkę. Po zwiedzaniu nadszedł czas na ognisko, przygotowane na terenie muzeum. Po upieczeniu kiełbasek i chleba, nadszedł czas na zabawy na świeżym powietrzu i podsumowanie wycieczki. Klasa Va i IV b oraz opiekunowie otrzymały od LGD Mazurskie Morze, które jest autorem questu, nagrody w postaci specjalnych pakietów. Znalazły się w nich ołówki, długopisy, symboliczne breloczki oraz frisbee.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym nasza wycieczka była naprawdę udana.  Katarzyna Kizling, Sylwia Wrzosek, Agata Narucka

 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2015-09-23 08:50 | Bogdan Kraszewski

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too