Dziś jest
PL EN DE UK LT

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym i bezpieczny wypoczynek - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu » Szkoła Podstawowa w Orzyszu
reklama

Wiadomość archiwalna

Archiwum

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym i bezpieczny wypoczynek

Ważnym obszarem działalności szkoły jest dbanie o bezpieczeństwo uczniów, podnoszenie kultury motoryzacyjnej i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:
• popularyzowanie zasad i przepisów bezpiecznego poruszania się po drogach,
• kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,
• popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
• popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu,
• popularyzowanie bezpiecznego wypoczynku,
• popularyzowanie roweru jako ekologicznego środka transportu, a także rekreacji i sportu,
• zdobycie karty rowerowej przez uczniów naszej szkoły.
W związku z powyższym dnia 25.05.2006 r. odbyło się spotkanie uczniów klas IV Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Orzyszu z pracownikami Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Piszu i funkcjonariuszami Piskiej Policji. Temat spotkania „Edukacja w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i bezpiecznego wypoczynku”.

Dzień rozpoczął się sprawdzianem kwalifikacyjnym w celu uzyskania karty rowerowej. Wszyscy uczestnicy rozwiązywali test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Test składał się z 20 pytań, jednokrotnego wyboru, w tym: dotyczących zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym, tzw. krzyżówek i zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Większość uczniów zaliczyła test pisemny i zakwalifikowała się do etapu praktycznego, który odbędzie się 29.05.2006 r. Następnie uczniowie obejrzeli film dotyczący bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach. Przeanalizowali wszystkie manewry wykonywane przez rowerzystów. Po projekcji filmu uczniowie udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbyły się konkursy z wiedzy o ruchu drogowym, który przeprowadzili pracownicy Wydziału Komunikacji i Transportu w Piszu Pani Monika Kuliś, Pan Krzysztof Jabłonowski oraz funkcjonariusz Piskiej Policji Pan Mirosław Kobus. Uczniowie brali aktywny udział w konkursach i wykazali się wiedzą na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ich wiedza została nagrodzona licznymi upominkami. W wyniku przeprowadzenia akcji uczniowie utrwalili przepisy o ruchu drogowym, większość uczniów kulturalnie i bezpiecznie zachowa się na drogach, podnieśli swój poziom wiedzy z zakresu pomocy przedmedycznej. Zrozumieli, że rower jest ekologicznym środkiem transportu, a także rekreacji i sportu. Wierzę, że uczniowie podnieśli swój poziom kultury jako uczestnicy ruchu.
W imieniu Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. mjr. H. Sucharskiego w Orzyszu dziękuję za zorganizowanie akcji Naczelnikowi Wydziału Komunikacji i Transportu w Piszu Panu Leszkowi Bogdanowicz. Za pomoc w przeprowadzeniu sprawdzianu na kartę rowerowa i przeprowadzenie konkursów dziękuję stażystom Wydziału Komunikacji i Transportu w Piszu Pani Monice Kuliś i Krzysztofowi Jabłonowskiemu oraz Kierownikowi Referatu Ruchu Drogowego Sekcji Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Piszu Panu podkomisarzowi Mirosławowi Kobus.
Koordynator Krystyna Kodas


Drukuj | Wyślij znajomym | 2006-05-29 08:23 | Joanna Kosiorek

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too