Dziś jest
PL EN DE UK LT

Przedstawienie profilaktyczne „Cisza moim przyjacielem” - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu » Szkoła Podstawowa w Orzyszu » Projekty » Szkoła Promująca Zdrowie
reklama

Przedstawienie profilaktyczne „Cisza moim przyjacielem”

Dnia 28 maja 2015 roku uczniowie klasy IIIb przedstawili na apelu szkolnym dla klas 0 – 6 inscenizację dotyczącą negatywnego wpływu hałasu na nasze zdrowie.

Uczniowie recytowali wiersze zachęcające  do szanowania ciszy i wsłuchiwania się w dźwięki otaczającej nas przyrody. Zaśpiewali tez dwie tematycznie związane z problemem piosenki. Pojawiła się także postać Ekoludka, który żył w zgodzie z naturą i kochał śpiew ptaków. Niestety musiał opuścić swój dom, bo sąsiedztwo nowej szkoły i placu budowy było zbyt wielkim źródłem hałasu. Postanowił jednak wrócić i walczyć o ciszę. Wystosował do wszystkich poruszający apel kończący się słowami „każdy lekarz ci to powie, hałas niszczy zdrowie!”. Celem przedstawienia było uświadomienie oglądającym, że hałas to wróg powodujący drażliwość i zmęczenie. Może wywołać zaburzenia nerwowe, bóle i zawroty głowy. Często prowadzi do nieodwracalnej utraty czułości słuchu. Zatem dbajmy o swoje uszy i zdrowie.

Wychowawca klasy: Elżbieta Kaniowska – Hawryłyszyn

Drukuj | Wyślij znajomym | 2015-05-28 20:00 | Bogdan Kraszewski

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too