Dziś jest
PL EN DE UK LT

Strażacka akcja zakończona. Orzysza rzeczywiście jest czystsza. - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Informator » Ochotnicze Straże Pożarne » OSP Orzysz » Aktualności

Strażacka akcja zakończona. Orzysza rzeczywiście jest czystsza.

W sobotę, 30 maja odbyła się kolejna, czwarta edycja Strażackiej Akcji Porządkowej "Czysta Orzysza 2015". Organizatorami akcji byli: Ochotnicza Straż Pożarna w Orzyszu, Burmistrz Orzysza, Lokalna Grupa Działania Mazurskie Morze, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu, Firma KOMA. Do organizatorów dołączyli: Ochotnicza Straż Pożarna Drozdowo - Zastrużne, Składy Węgla Mateusz Zyzik, Salon Ślubny Kaprys Iwona Zyzik, Ubezpieczenia Zbigniew Jasiński, Introtel - BHP Ochrona Przeciwpożarowa Mariusz Semenowicz.

W akcji wzięło udział blisko 40 osób - strażaków oraz innych mieszkańców Orzysza a także Łomży, którym nieobcy jest pozytywny wizerunek naszego miasta. W ciągu trzech godzin na odcinku od jeziora Orzysz do miejscowości Grzegorze zebrano około 60 worków śmieci. Wśród wyciągniętych z wody fantów były też dwa niewybuchy, które zostały odebrane i przetransportowane na poligon przez orzyskich saperów. Przez kilkadziesiąt minut teren w promieniu ok. 300 metrów od remizy został wygrodzony i zamknięty dla osób postronnych. Ponadto w rzece znaleziono, fotel, krzesło, części rowerowe i motorowerowe i wiele innych. 
Akcja zakończyła się wręczeniem podziękowań, okolicznościowych kubków ufundowanych przez sponsorów a także gadżetów przekazanych przez LGD Mazurskie Morze. Następnie wszyscy uczestnicy spotkali się przy grillu. Kolejna akcja porządkowa już za rok.

Mariusz Semenowicz
Fot. Mariusz Semenowicz, Iwona Borzymowska

Drukuj | Wyślij znajomym | 2015-06-01 22:19 | OSP Orzysz

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too