Dziś jest
PL EN DE UK LT

Ferie zimowe w Szkole Podstawowej w Orzyszu. - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu » Szkoła Podstawowa w Orzyszu
reklama

Wiadomość archiwalna

Archiwum

Ferie zimowe w Szkole Podstawowej w Orzyszu.

Ferie zimowe to czas odpoczynku od szkolnych obowiązków i chwila poświęcona na wspólną zabawę. Czy idzie tylko o zabawę? Niekoniecznie. Wielu uczniów przyszło do szkoły nie tylko po to, by zająć się wyłącznie przyjemnościami, ale także po to, by podczas integrujących zajęć poznać siebie oraz nowych znajomych. Mimo różnic wiekowych (5-14 lat) dzieci pracowały zgodnie i bardzo zbliżyły się do siebie. To pomagało budować zaufanie w grupie, a praca była bardzo owocna. Zajęcia były prowadzone pod kierownictwem mgr Adriany Piekarskiej.

Zabawy rozwijały wyobraźnię, ćwiczyły refleks, spostrzeganie, koncentrację oraz pamięć. Każde dziecko mogło zaistnieć jako niezwykła osoba, ponieważ jednym z zadań było uczestnictwo w przedstawieniu teatralnym, które umożliwiało im spełnienie się w swej wymarzonej roli. Była para królewska, pięknie przebrane księżniczki, czarodziejka, rycerz oraz magiczne zwierzę. Wiele zabaw było przeprowadzanych przy akompaniamencie muzyki, która pełniła funkcje uspokajające i rozgrzewające, a sposobem na rozładowanie emocji był wspólny krzyk.
Integrujące zajęcia na pewno wpłyną pozytywnie na dalszy rozwój dzieci i ich stosunek do otoczenia. Mam także nadzieję, że pozostaną na długo w ich pamięci.

Piekarska Adriana
Drukuj | Wyślij znajomym | 2006-02-16 07:51 | Joanna Kosiorek

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too