Dziś jest
PL EN DE UK LT

Jasełka - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu » Szkoła Podstawowa w Orzyszu
reklama

Wiadomość archiwalna

Archiwum

Jasełka

Okres Bożego Narodzenia to czas radosnego świętowania - czas rodzinnych spotkań, kolędowania, łamania się opłatkiem. Dla głębszego zrozumienia tajemnicy Wcielenia Syna Bożego od wielu wieków przygotowywane są przedstawienia sceniczne ukazujące wydarzenia z Betlejem, zwane Jasełkami.
Włączając się w tę piękną tradycję dzieci ze Szkoły Podstawowej w Orzyszu pod kierownictwem s. Elżbiety Kwaśna OP, p. Ewy Purcha i p. Elwiry Rubin przygotowały widowisko pt. „Najpiękniejsza historia świata”.

Uczniowie klas I – III wcielili się w role Świętej Rodziny, Aniołów, Pasterzy, Mędrców i inne. Poszczególne sceny ubogaciły dziewczynki ze scholi „Ziarenko” śpiewem kolęd i pastorałek.
22.12 „Jasełka” zostały dwukrotnie zaprezentowane uczniom i gronu pedagogicznemu w Szkole Podstawowej, zaś 08.01 „Najpiękniejsza historia świata” została przedstawiona w Kościele p.w. Matki Bożej Szkaplerznej dla mieszkańców Orzysza.
14.01 młodzi aktorzy wzięli udział w I Orzyskim Przeglądzie Widowisk Kolędniczych „Bóg się rodzi” zorganizowanym przez Dom Kultury w Orzyszu oraz Świetlicę Środowiskową im. Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus przy Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa.
„Najpiękniejsza historia świata” zaprezentowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Orzyszu została nagrodzona I miejscem.
Duchowe i artystyczne przeżycia związane z przygotowaniem i prezentacją „Jasełek” z pewnością zaowocują w dalszym rozwoju młodych aktorów.


s. Elżbieta Kwaśna OP

Drukuj | Wyślij znajomym | 2006-01-25 09:56 | Joanna Kosiorek

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too