Dziś jest
PL EN DE UK LT

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Okartowie
reklama

Wiadomość archiwalna

Archiwum

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Po raz kolejny uczniowie z naszej szkoły oraz harcerzami uczestniczyli w wielkiej zbiórce pieniędzy na zakup min sprzętu medycznego. Tym razem akcję przeprowadziliśmy w szkole oraz w naszej niewielkiej miejscowości.Dnia 8 stycznia w całej Polsce i nie tylko, po raz XIV zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz na naukę niesienia pomocy innym. Orkiestrę już od 14 lat prowadzi Jurek Owsiaka jego fundacja zaopatrzyła w sprzęt medyczny wiele szpitali w Polsce. Kto wspomógł Wielką Orkiestrę dostał serduszko. Liczył się nawet ten mały lecz dla tych dzieci ogromny grosz, są również aukcje przedmiotowe, które trwają jeszcze po wielkim finale. Dzięki hojnym ludziom do dzisiejszego dnia zebrano już kilkanaście milionów, a pieniędzy ciągle przybywa. Pieniądze zbierało ponad 1200 wolontariuszy. O godzinie 20.00 jak co roku od trwania WOŚP w większych miejscowościach wypuszczono światełko do nieba.
W naszej małej miejscowości również zbierano pieniądze ludzie byli bardzo hojni i zebraliśmy 400 zł. Każdy ofiarodawca został obdarowany serduszkiem. Staliśmy dość krótko jednak to puszki zapełniały się bardzo szybko. Chociaż tylko trzy osoby miały identyfikator to reszta z chęcią przyłączyła się do nich. W piątek 6 stycznia przeszliśmy się po klasach z puszkami i zebraliśmy sporą sumę. Uczniowie zamiast kupić sobie coś w sklepiku szkolnym wrzucały nam swoje oszczędności z wielkim uśmiechem na twarzy, że mogą komuś pomóc. Później z dumą na twarzy chodzili po szkole z przylepionym serduszkiem. Niektórzy nie mając pieniędzy w szkole wrzucali je w niedzielę. Wszystko przebiegło szczęśliwie i wiele dzieci otrzyma pomoc w tym Nowym Roku.

Zuzia i Magda
Drukuj | Wyślij znajomym | 2006-01-09 12:39 | Hubert Makowski

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too