Dziś jest
PL EN DE UK LT

Wycieczka do Warszawy - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu » Szkoła Podstawowa w Orzyszu
reklama

Wiadomość archiwalna

Archiwum

Wycieczka do Warszawy

W dniach 7 i 8 grudnia 2005 r. odbyły się wycieczki do Warszawy dla uczniów szkoły podstawowej. Wyjazdy, w których łącznie uczestniczyło 215 dzieci, sponsorował Burmistrz Miasta p. Jan Aleszczyk. Przygotowano dwa warianty programu. Pierwszy z nich obejmował zwiedzanie Zamku Królewskiego, Starówki, lekcję muzealną w Muzeum Ewolucji oraz projekcję filmu w multikinie. Przygotowano go głównie z myślą o klasach I – III. Wariant drugi zamiast lekcji muzealnej przewidywał zwiedzanie budynku sejmu. Z tej opcji skorzystali uczniowie klas starszych.

Niejeden z uczestników wycieczki znalazł się w Warszawie po raz pierwszy, jednakże na wszystkich duże wrażenie wywarły sale Zamku Królewskiego oraz świąteczny wystrój ulic Warszawy, który podkreślała gigantyczna choinka przed Pałacem Kultury i Nauki. Ważny punkt programu stanowiła wizyta w sejmie. Młodzież mogła tam z loży dla gości obserwować jedno z posiedzeń. Oglądano też Salę Kolumnową oraz makietę całego budynku. Najwięcej emocji wywołała obecność polityków znanych z pierwszych stron gazet. Pan Poseł Zbigniew Włodkowski był uprzejmy spotkać się z uczniami i udzielić odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Na zakończenie przekazał szkole materiały dotyczące sejmu do celów dydaktycznych.
Niniejsza relacja jest okazją, by złożyć podziękowania sponsorowi imprezy panu Burmistrzowi Janowi Aleszczykowi oraz panu Posłowi Zbigniewowi Włodkowskiemu, dzięki któremu przed uczniami naszej szkoły otworzyły się drzwi sejmu.
Małgorzata Stachurka
w imieniu
Dyrekcji, Rady Pedagogicznej oraz uczniów
Szkoły Podstawowej im. mjr. H. Sucharskiego w Orzyszu
Drukuj | Wyślij znajomym | 2005-12-16 12:39 | Joanna Kosiorek

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too