Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Powitanie Nowego Roku 2018

Refleksyjne i radosne przejście ze starego w nowe, ze znanego w kolejną niewiadomą, z charakterystycznym dla Orzyszan entuzjazmem! Powitaliśmy kolejny rok razem!

Nowa publikacja muzealna

„I wojna światowa - cmentarze i pomniki” pod redakcją dr Jerzego Marka Łapo - nowa pozycja książkowa wydana przez Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu to skatalogowane miejsca pochówków żołnierzy poległych w Wielkiej Wojnie w latach 1914-1915 oraz wykaz pomników poświęconych bohaterom tamtego okresu, znajdujących się w obecnych granicach administracyjnych gminy Orzysz. Pozycja ta jest tym bardziej ciekawa i bliska naszym sercom ponieważ jej współautorem jest Adam Rajkiewicz - orzyszanin, tafofil zajmujący się od wielu lat tematyką cmentarzy, głównie mazurskich, w tym z terenu Ziemi Orzyskiej. Dzięki jego „mrówczej pracy inwentaryzacyjnej” możemy poznać szczegółowe inskrypcje nagrobne i historie cmentarzy, na których pochowano ofiary I wojny światowej. Opisy uzupełniają nie tylko współczesne fotografie ale również historyczne, pochodzące z kolekcji innego orzyszanina – Marka Olendra. Książka „I wojna światowa- cmentarze i pomniki” jest pierwszą z pozycji w planowanej serii pt. Krajobraz kulturowy Ziemi Orzyskiej. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorami tej wyjątkowej publikacji, które odbędzie się 17 stycznia 2018 roku w siedzibie muzeum przy ul. Giżyckiej 9, o godzinie 17.00. Realizacja publikacji była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Orzyszu podaje informację o lokalach, w których usytuowane są punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz harmonogram wskazujący dni i godziny, w których jest udzielana nieodpłatna pomoc prawna w 2018 roku (patrz załącznik).

Gradem goli uczcili nadejście nowego roku

Kiedy jedni odsypiali po tanecznych trudach sylwestrowej nocy inni na sportowo witali się z 2018 rokiem. W pierwszy dzień stycznia na Boisku Orlik doszło bowiem do piłkarskiej konfrontacji orzyskich Śniardw z reprezentacją Gminy Orzysz.

120.000,00 zł na sport. Dotacje zostały przyznane

Znamy wyniki konkursu ofert na działania z zakresu rozwoju sportu w Gminie Orzysz w 2018 roku. Środki w kwocie 120.000,00 zł zostały podzielone pomiędzy cztery aplikujące organizacje, którym przyznano dotacje w następujących wysokościach: Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka „ Orzysz – 46.500,00 zł, Klub Sportowy „Śniardwy” Orzysz- 70.000,00 zł, IKS – INTEGRACJA - CONAN Integracyjny Klub Podnoszenia Ciężarów w Giżycku- 1.500,00 zł, Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni Palnej i Pasjonatów Strzelectwa Sportowego „Zawisza” w Giżycku – 2.000,00 zł. Wnioskodawcom gratulujemy, a mieszkańców Gminy Orzysz zapraszamy do korzystania z bogatej oferty sportowej na 2018 rok.

Harmonogram zajęć w Sali widowiskowo-sportowej

Przedstawiamy harmonogram korzystania z areny głównej w Sali widowiskowo-sportowej, obowiązujący w okresie od 1 stycznia do 31 marca br.

CZAD! - cichy zabójca

Co to jest? Skąd się bierze? Jak zabija? Jak z nim walczyć?


W orzyskiej halówce najlepsi idą łeb w łeb

W minionych latach po kilku kolejkach Orzyskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej można było zawęzić grono faworytów do kilku drużyn. W tym roku jest jednak zupełnie inaczej.

Świąteczne życzenia dla orzyszan od zespołu OKTAWIAN

Niestandardowo i artystycznie pozdrawia nas OKTAWIAN, czyli oktet męski dyrygowany przez P. Barbarę Hijewską, który pamiętacie Państwo z Dnia Kobiet 2017. Społeczność orzyska dziękuje i pozdrawia OKTAWIAN równie serdecznie, życząc pięknych świąt!

Grudzień 81- pamiętamy

W 36 rocznicę ogłoszenia w Polsce stanu wojennego spotkaliśmy się w siedzibie muzeum, aby wysłuchać wspomnień mieszkańców naszego miasta z tamtego okresu, a także obejrzeć program przygotowany przez młodzież orzyskiego gimnazjum. Cieszymy się niezmiernie, że nasi młodsi koledzy wzięli udział w tej niezwykłej lekcji historii, podczas której uczestnicy wydarzeń grudnia 1981roku podzielili się swoimi historiami, anegdotami. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wczorajszy wieczór, a tych, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu zapraszamy do odwiedzania muzeum i udziału w organizowanych przez nas wydarzeniach.

"Otuleni kolędą" - relacja z Orzyskiego Spotkania Opłatkowego 2017

Nastrojowy, grudniowy wieczór 16 grudnia zgromadził tłumy życzliwych sobie mieszkańców gminy Orzysz, którzy czuli potrzebę przełamać się opłatkiem i serdecznością. W takiej właśnie magicznej atmosferze odbyła sie 4-godzinna uroczystość, na której nie zabrakło wyśmienitych gości, opłatków, bogato wystawionych stoisk kół gospodyń wiejskich i przedsiębiorców, ciepłych wigilijnych potraw, "Szlachetnych Aniołów", świątecznych dekoracji, obrzędów ani wrażeń artystycznych.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24