Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Dnia 24.10 odbyła się lekcja otwarta na temat: Kto nas śledzi w sieci?

Lekcja obejmowała tematykę cyberbezpieczeństwa. Celem lekcji było uświadomienie uczniom, że ich aktywność w sieci jest śledzona przez różne podmioty oraz nauczenie jak ograniczyć ten proceder. Nauczyli się sprawdzać za pomocą wtyczki do przeglądarki Lightbeam, kto zbiera na ich temat informacje, gdy odwiedzają strony internetowe. Potrafią zainstalować wtyczki do przeglądarek internetowych zwiększające prywatność w sieci i opisać ich działanie. W lekcji otwartej uczestniczyła Pani Dyrektor naszej szkoły oraz nauczyciele.

O programie „Informatyczne zielone garnizony”

Pod patronatem Ministerstwo Obrony Narodowej W 12 szkołach na terenie kraju stworzono innowacyjne klasy mistrzostwa informatycznego, wprowadzono do szkół nowatorskie rozwiązania w zakresie nauczania informatyki z uwzględnieniem obrony cybernetycznej. Celem projektu w naszej szkole jest przygotowanie informatyków - specjalistów na potrzeby wojska oraz środowiska cywilnego zakresie obrony cybernetycznej, robotyki i automatyki. Ministerstwo Obrony narodowej wyposażyło szkoły w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie, przeszkoliło nauczycieli. Starostwo powiatowe sfinansuje zajęcia, wycieczki i dodatkowe materiały. W naszej szkole odbywają się zajęcia z cyberbezpieczeństwa oraz robotyki z automatyką dla klas pierwszych.

Nowy rok szkolny z muzyką!

20 października 2017 r. uczniowie ZS-P w Okartowie rozpoczęli spotkania z muzyką od koncertu szant.

Iteatr TVP dla szkół

Rozpoczęliśmy nowy sezon spotkań z teatrem na żywo. Uczniowie naszej szkoły oglądają transmisję spektaklu przeprowadzaną na żywo poprzez łącze internetowe.

Międzynarodowa wymiana młodzieży

W ramach projektu Międzynarodowa wymiana młodzieży „Sport, historia i zabawa to młodzieży wspólna sprawa” dofinansowanego z Ministerstwa Edukacji Narodowej w kwocie 37800,00zł mieliśmy okazję wspólnie spędzić niezapomniane chwile. Głównym celem projektu było poszanowanie idei tożsamości narodowej, kulturowej, przezwyciężania barier, stereotypów i uprzedzeń zakorzenionych w mentalności i kulturze. Poprzez poznawanie kultur krajów wymiany partnerskiej pogłębiło się wzajemne zrozumienie młodzieży z różnych środowisk. Młodzież poprzez zabawy, wycieczki, sport poznawała kraj swoich przyjaciół z Polski i Gruzji. Następnym etapem projektu będzie pobyt w Gruzji w terminie od 17 listopada do 24 listopada br. 14 osobowej delegacji młodzież wraz z opiekunami.

Goście z Gruzji w Rec.Live Studio Domu Kultury

Z przyjemnością dzielimy się z Państwem efektami twórczej, muzycznej współpracy polsko-gruzińskiej. W nagraniach udział wzięła młodzież oraz wychowawcy realizujący projekt wymiany młodzieżowej pn. „Międzynarodowa wymiana polsko - gruzińska - Sport, historia i zabawa to młodzieży wspólna sprawa" finansowanego przez polskie Ministerstwo Edukacji i realizowanego przez Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego.

Konsultacje społeczne zakończone

26 października w Urzędzie Miejskim w Orzyszu odbyła się Konferencja „Orzysz Działa Lokalnie 2017”, w czasie której przedstawiono projekt „Programu Współpracy Gminy Orzysz z organizacjami pozarządowymi na 2018 rok” oraz informację o 17 projektach realizowanych dzięki pozyskanym mikrograntom, na które Gmina Orzysz przeznaczyła 60.000zł.

Szczegółowy sposób selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów

Szanowni Państwo! Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami z siedzibą w Giżycku prowadzi akcję edukacyjną dotyczącą wcielenia w życie rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia29 grudnia 2016r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów.

XIV Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Michała Kajki

Dom Kultury w Orzyszu i Muzeum Michała Kajki w Ogródku – Oddział Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu ogłaszają XIV Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Michała Kajki pod patronatem Burmistrza Orzysza, Dwumiesięcznika Literackiego „Topos”, „Gazety Olsztyńskiej”.

Sukces Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w ogólnopolskim Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Orzyszu zajął 3 miejsce w etapie krajowym Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności w edycji 2016/2017. W rywalizacji ogólnopolskiej pokonał blisko 500 placówek z całej Polski. W ramach konkursu szkoła przygotowała elektroniczną prezentację, w której zamieściła działania związane z ideą SKO zrealizowane w roku szkolnym 2016/2017.

Czad- Cichy Zabójca!

Rozpoczął się sezon grzewczy 2017/2018. W owym czasie nasilają się przypadki zatrucia osób tlenkiem węgla (czadem). Przyczyny tragedii są zazwyczaj podobne: zaniedbanie, niewiedza, niewłaściwe korzystanie z urządzeń grzewczych, wadliwa instalacja odprowadzania spalin. Burmistrz Orzysza apeluje do mieszkańców gminy Orzysz o bezpieczne postępowanie z urządzeniami grzewczymi w celu uniknięcia zaczadzenia.


« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24