Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

"FOSa DZIECIOM I SENIOROM"

Orzysz włącza się w działania wspierające dzieci i seniorów, prowadzone przez organizacje pozarządowe województwa warmińsko-mazurskiego.

Pierwszy pobór krwi

W sobotę 20 stycznia w Sali Widowiskowo – Sportowej w Orzyszu, odbyła się pierwsza w tym roku akcja poboru krwi. Akcję przeprowadziła Stacja Krwiodawstwa z Giżycka przy wsparciu pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Olsztyna. Krwiodawcy jak zwykle nie zawiedli. Zgłosiło się 25 osób, niestety kilka z nich nie mogło oddać krwi. Pobrano 19 jednostek krwi.

"I Wojna Światowa- cmentarze i pomniki"

17 stycznia 2018 r., w muzeum spotkaliśmy się z autorami książki „I Wojna Światowa- cmentarze i pomniki” dr Jerzym M. Łapo oraz Adamem Rajkiewicz. Publikacja ta jest pierwszą z planowanej serii wydawniczej „Ziemia Orzyska”.

KWALIFIKACJA WOJSKOWA 2018

Informuję, że w okresie od 12.02 do 14.02.2018 r. zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa w naszej Gminie.


WOŚP ZAWSZE W MODZIE - szczególnie w Orzyszu!

Mieszkańcy gminy Orzysz uzbierali w trakcie 26 Finału rekordową w całym powiecie kwotę 32 743,11 zł! Imponująca hojność i 100 % oddanie w słusznej dla nas wszystkich sprawie - lepszego startu dla noworodków.

Mamy drukarkę 3d!

W ramach projektu "informatyczne zielone garnizony" doktorant UWM Wojciech Kiński szkolił nas w obsłudze drukarki 3d, którą zakupiliśmy od firmy Graften z Olsztyna. Uczniowie naszej szkoły będą uczyć się drukowania 3d na lekcjach informatyki.

Zapraszamy na ferie w muzeum!!

Serdecznie zapraszamy dzieci od 6- go roku życia do udziału w feriach w muzeum. Zajęcia w ramach ferii trwać odbywać się będą od 22 do 26 stycznia 2017 roku, w godzinach 10:00-14:00. Zajęcia będą płatne- 25zł od uczestnika (cena obejmuje posiłek). Każdy blok tematyczny podzielony będzie na części: - teoretyczną- opowiadanie i rozmowa z dziećmi oraz zabawy dotyczące danego zagadnienia, - warsztatową- wykonywanie prac związanych z tematem spotkania. Poniżej załączamy plakat z programem ferii oraz zgodę rodzica na udział dziecka w zajęciach

Koncert Kolęd i pastorałek wyśpiewany na dwa chóry

Piski Chór Kameralny oraz orzyski Klub Spotkań Artystycznych wykonali wspólnie poruszający koncert, który odbył się w Kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Orzyszu 7 stycznia.


200 mln złotych w programie "Przedsiębiorcza Polska Wschodnia - Turystyka"

Departament Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące zasad obowiązujących w systemie rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w 2018r. oraz możliwości pozyskiwania środków na rozwój turystyki przez mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące swoją działalność na terenie Polski Wschodniej.

Wiadomości z Orzysza - Grudzień 2017

1. Otwarcie sceny Pasjonatów 2. Legalna Kultura w Orzyszu 3. Asfaltowa droga do cmentarza 4. Wigilia w Świetlicy Środowiskowej 5. Halowa Liga po czwartej kolejce 6. Akcja ubierania orzyskich iglaków 7. Kampania "Biała Wstążka" 8. II Publiczne Czytanie Orzyszan 9. 31 Okręgowa Wystawa Gołębi 10. Gala "Działaj Lokalnie" 11. Warsztaty rękodzieła ozdób świątecznyvh 12. Konkurs kolęd w Gimnazjum 13. 36 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce 14. Wieczerza Wigilijna w Świetlicy "Kajak" 15. Gminne Spotkanie Opłatkowe 16. Wigilia w Środowiskowym Domu Samopomocy 17. Sesja Rady Miejskiej 18. Sylwester w Ogródku Jordanowskim

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24