Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

DNI ORZYSZA 2018

Orzysz na stałe wpisał się w turystyczną mapę Polski
Sezon wakacyjny już rozpoczęty. Jak corocznie Dni Orzysza wprowadzają naszą gminę w turystyczny ruch na Warmii i Mazurach. W tym roku święto naszego miasta obchodziliśmy pod hasłem „Od Bałtyku do Mazurskiego Morza – Święto Rybaka w Orzyszu” oraz wspólnego smażenia fishburgerów, które zostało dofinansowane w 80 % z funduszy unijnych.


Wygrał faworyt, ale emocje trwały do ostatniej kolejki

Dobiegła końca kolejna edycja rozgrywek w ramach Orzyskiej Ligi Piłki Nożnej. W zmaganiach toczonych na Boisku Orlik najlepszy okazał się Promil, zdobywając tym samym swoje pierwsze mistrzowskie trofeum.

Wiadomości z Gminy Orzysz - czerwiec 2018

Wiadomości z Gminy Orzysz - Wojskowej Stolicy Polski: 1. Dzień Dziecka, 2. XX Orzyski Bieg Uliczny, 3. 70-lecie OSP Góra, 4. III Senioriada, 5. Premiera "Księgi Puszczy Piskiej", 6. Primus Inter Pares oraz II Przegląd Piosenki Żeglarskiej Okartowo 2018, 7. Zakończenie Roku Szkolnego ZSP w Orzyszu, 8. Noc Świętojańska, 9. Spinningowe Grand Prix Polski Teamów, 10 Sesja Rady Miejskiej, 11. Dni Orzysza (zawody strzeleckie, zawody wędkarskie, otwarcie promenady, koncerty oraz inne ujęcia i wydarzenia).

Małe granty sołeckie

W dniu 9 lipca Burmistrz Orzysza wspólnie z Panią skarbnik Anną Kamińską i sołtysem wsi Grzegorze Wojciechem Mieczkowskim podpisali umowę z Marszałkiem Województwa Warmińsko - Mazurskiego na dofinansowanie zadania w ramach konkursu Małe Granty Sołeckie.

Konkurs - ogród naturą malowany

Informujemy o przedłużeniu terminu składania zgłoszeń do konkursu "Ogród Naturą Malowany". Zgłoszenia można składać do dnia 30 lipca 2018 roku.

Już od 23 lipca kontynuujemy zdrowe, sportowe, transgraniczne działania

Przygotowania do kolejnego, młodzieżowego, polsko – litewskiego obozu sportowego już na finiszu, brakuje nam jedynie orzyskiej młodzieży, która chciałaby ciekawie, aktywnie i sportowo spędzić pięć dni, wspólnie z litewskimi uczestnikami.

Znamy wyniki XIV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki

Jury XIV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki obradujące w składzie: Przewodniczący: Dariusz Kulesza oraz członkowie: Jarosław Jakubowski i Artur Nowaczewski, po zapoznaniu się z pracami konkursowymi postanowiło przyznać:

XIV Orzyskie Spotkania Folklorystyczne na nowej scenie mobilnej

Już po raz 14 w Orzyszu spotkali się artyści ludowi, zarówno soliści, zespoły śpiewacze, taneczne oraz kapele, aby stanąć w szranki a przy okazji przetestować plenerową scenę mobilną zakupioną przez Dom Kultury w Orzyszu i współfinansowaną z funduszy unijnych z Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" PO RYBY 2014-2020. Tradycyjnie, drugi dzień Święta Miasta odbył się w konwencji ludowej.

Warsztaty florystyczne dla seniorów w ramach projektu "Forget me not"

Warsztaty układania kwiatów pn. "Harmonia w naturze - harmonia osobista" w ramach realizacji projektu "Forget me not" w Programie Polska -Litwa odbyły się 28 czerwca 2018 roku. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej programu Interreg Polska-Litwa.

Orzyszanki wyśpiewują podium na FESTIWALU KULTUR

Jury organizowanego przez Warmińsko-Mazurską Izbę Rolniczą w Olsztynie przeglądu zespołów, grup i kapel folklorystycznych pn "Festiwal Kultur" uhonorowało zespół śpiewaczy ORZYSZANKI II miejscem i nagrodą w wysokości 600 zł. Konkurs odbył się w Olsztynie 2 lipca. Serdeczne gratulacje i wyrazy wdzięczności za skuteczną i jakościową promocję Orzysza.

Wędkarze rywalizowali na spławik

Ponad pięć kilogramów ryb – to wynik najlepszego wędkarza Spławikowych Zawodów Wędkarskich, które 30 czerwca odbyły się na jeziorze Wierzbińskim. W zmaganiach rozgrywanych z łodzi bezkonkurencyjny był Marek Kapelański.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

INVEST IN ORZYSZ

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online
Czyste Środowisko

Czyste Środowisko
W-MSSE
Żłobki MPiPS
PZERI" mazurskiwedkarz.pl" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24